Pomocy :)

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Pomocy :)

Post autor: Aurea » ndz paź 18, 2020 20:16

Hej, gram sobie w Otchłań, robię questa na bagnach i mijam tą tajemniczą wieżę, która pojawia się tylko w nocy. Wchodzą do niej, wbijam bodajże na drugie piętro? i bez namysłu lecę spać. Co się okazuje? Po wyjściu z wieży bagna zniknęły i jestem w jakiejś dziwnej miejscówce z cerberem, który ma na mnie wyjebane. Wiecie może jak się stamtąd wydostać?
Pzdr
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2020 11:21 przez Aurea, łącznie zmieniany 1 raz.
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Pomocy :'(

Post autor: Ivar Łucznik » ndz paź 18, 2020 21:58

Prześpij spokojnie dzień i spróbuj wyjść w nocy :) A poza tym jak już jesteś w wieży to warto się rozejrzeć :)
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Re: Pomocy :'(

Post autor: Aurea » pn paź 19, 2020 9:15

Dzięki za pomoc, już szukałem jakichś dźwigni, ukrytych przejść czy portali, a to było takie proste...
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Pomocy :'(

Post autor: Ivar Łucznik » pn paź 19, 2020 9:37

Pograsz jeszcze trochę, doczekasz się umiejętności "dom" i życie stanie się piękne. A w międzyczasie trzeba mieć na uwadze, że w grze trafiają się "dziury" bez wyjścia, gdzie uratuje Cię tylko sejw.
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Re: Pomocy :'(

Post autor: Aurea » pn paź 19, 2020 13:30

Było blisko a bym się zamknął w czerwonej pustyni, bo z tego co wiem to na tym poziomie nie pokonałbym bossa tego poziomu. Swoją drogą wiesz może jak mogę się pozbyć czarnych przeklętych kamieni? Wykonałem już zadanie z drzazgą i jak idę do kapłana to nie mam opcji dialogowej która uwalniała od tego dziadostwa...
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Pomocy :'(

Post autor: Ivar Łucznik » pn paź 19, 2020 14:00

Jest na forum temat "W lesie śmierci"... pewnie przeglądałeś. Tam piszą, że kapłan uwalnia Cię od kamieni raz a potem opcja dialogowa znika. Korzystałeś z usług kapłana już wcześniej? A może jak załatwisz sprawę z drzazgą to już nie ma tej opcji u kapłana...
W ostateczności możesz dać się zabić i jak po śmierci w komnacie z portalem będziesz zbierał ekwipunek przed powrotem do "świata" to po prostu nie podnoś tych kamieni.
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Re: Pomocy :'(

Post autor: Aurea » pn paź 19, 2020 15:01

Niestety jak umieram to nie odradzam się w tej komnacie, tylko pojawia mi się nagrobek jak w rougelike'ach i gra się wyłącza :/ A co do kapłana to tak - korzystałem już z jego usług (to brzmi co najmniej źle xd).
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Pomocy :'(

Post autor: Ivar Łucznik » pn paź 19, 2020 18:01

Aha, czyli wykorzystałeś już wszystkie życia :) No to zostaje powrót do sejwa sprzed kamieni... jeśli masz tyle samozaparcia. Warto zapisywać grę często, a jak nie chcesz takich niespodzianek to możesz czytać forum z wyprzedzeniem i wyłapywać takie haki...
A w ostateczności z tymi kamieniami da się żyć... co prawda zajmują miejsce lepszym przedmiotom ale też chyba jakoś szczególnie nie szkodzą...
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Re: Pomocy :'(

Post autor: Aurea » pn paź 19, 2020 19:51

Grę zapisuje dosyć często, części kamieni się pozbyłem i nawet nie wiem kiedy mi wpadło 5 nowych :) No nic, mówi się trudno, może jeszcze Weq wypowie się w tym temacie i zdradzi jakąś tajemną sztuczkę jak się ich pozbyć... W sumie zabierają tylko pół kilo, więc tragedii nie ma...
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Pomocy :'(

Post autor: Ivar Łucznik » pn paź 19, 2020 20:53

Weq może usunąć nawet kamienie z woreczka żółciowego Twojego bohatera ;)
No... zawsze lepsze kamienie niż Czarna Zaraza ;)
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Pomocy :'(

Post autor: Weq » pn paź 19, 2020 21:32

Wstyd się przyznać, ale w niektórych aspektach Ivar zna grę lepiej ode mnie :P
I tu ma akurat rację, innej drogi już teraz nie ma - jest to można powiedzieć błąd questa.
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Pomocy :'(

Post autor: Ivar Łucznik » pn paź 19, 2020 21:57

No i masz oficjalkę ;)
A na marginesie - warto sobie wyrobić nawyk (sam wiem najlepiej jakie to trudne ;) ) żeby przed wpisaniem "zapisz" wpisać "działanie". Często jak się przeczyta co w danej chwili dolega bohaterowi to ochota do zapisywania nagle przechodzi.
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Re: Pomocy :'(

Post autor: Aurea » pn paź 19, 2020 22:20

Hahahah xd Dzięki za cenne rady. Z czystej ciekawości przeszedłem przez ten portal w tunelu, ale wtedy na szczęście spodziewałem się, że to nie jest najlepszy pomysł, więc zapisałem grę przed przejściem na drugą stronę. Tak czy siak - będę na przyszłość pamiętał. Teraz te kamienie będą stanowiły dla mnie przypominajkę o tym "rytuale" wpisywania 'działanie' przed zapisem ;P Swoją drogą gra jest bardzo wciągająca, myślę, że tytuł "Otchłań" jest bardzo adekwatny, ponieważ konsekwentnie olewam wykłady na uczelni w imieniu wbijania następnych leveli hahahahah xddd
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Pomocy :'(

Post autor: Ivar Łucznik » wt paź 20, 2020 0:43

Przed sesją gry raczej nie skończysz, zrób sobie czasem przerwę na naukę... bo sejwa przed egzaminem nie zrobisz ;)
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Pomocy :'(

Post autor: Weq » wt paź 20, 2020 7:30

No właśnie, musisz skończyć studia, mieć dobrą pracę, żeby mieć potem hajs na Otchłań II Deluxe Edition (3 DVD z 12 godzinnym wywiadem z autorem)!
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

ODPOWIEDZ