Nowy i stary gracz

Rozmaite wątki i dyskusje, które nie pasują do innych działów. Powinny mieć cokolwiek wspólnego z Otchłanią... ;)

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Nowy i stary gracz

Post autor: einstein13 » pn kwie 24, 2023 20:37

Cześć!

Nie było mnie tu kilka lat i widzę, że @Weq dobrze się ma, podobnie jak Otchłań. Bardzo mnie to cieszy!

A przyszedłem, bo... mój najstarszy syn dorósł do tego wieku, żeby zagrać w grę ze swoim tatą! :) I to nie byle jaką grę! Spędziliśmy jakieś półtorej godziny czytając wszystkie opisy i poznając świat 21-letnim wojownikiem, po czym zabił nas... ryś :D :D :D . Tak czy siak, kolejne pokolenie graczy dorasta i jak sądzę - aktywnie wejdzie w ten świat.

Mam sporo wspomnień z tą grą. I choć wtedy jej nie przeszedłem w całości, obiecałem sobie, że do niej kiedyś wrócę. Chyba czas na ten powrót! :) Odkopałem stare mapy, wspomniałem sobie na najbardziej ciekawy wątek mojej historii z Otchłanią, czyli Kryptę Tajemnic i stwierdziłem, że będę musiał na nowo rozwikłać tamte zagadki! Hasła przepadły, zapamiętałem tylko ostatnie :P .

Pozostaje mi tylko jedno pytanie do aktualnie aktywnych graczy: czy są jeszcze jakieś zagadki, które Wielki Moderator ukrył w świecie i które wymagają odkrycia? :)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Nowy i stary gracz

Post autor: Weq » wt kwie 25, 2023 15:51

No cóż, "ma się dobrze" to trochę eufemizm, ale jeśli masz na myśli, że strona stoi - to tak, i będzie stać do końca... mojego zapewne :P
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Re: Nowy i stary gracz

Post autor: einstein13 » śr maja 17, 2023 19:19

@Weq, pojawił się "drobny" problem: pomagam czytać dziecku te wszystkie lokacje i opisy, wypowiedzi i w ogóle wszystko, ale nie jestem pewien, czy czytam dobrze:
"Lothar" czyta się z niemym "h" czy dźwięcznym? A może jeszcze inaczej? :)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Nowy i stary gracz

Post autor: Weq » pt maja 19, 2023 15:54

Niemym.
Nie sądziłem, że ktoś to będzie dziecku czytać :P Łaska Boska, że nie ma tam nic niestosownego (może oprócz paru krwistszych opisów...)
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Nowy i stary gracz

Post autor: Weq » pt maja 19, 2023 15:54

Rany, ale ta gra jest stara... Niektórzy gracze już dzieci mają, które już mogą w to grać...
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Re: Nowy i stary gracz

Post autor: einstein13 » sob maja 20, 2023 17:54

Gra się nie zestarzała, Weq! To my :P .
A tak na serio, to Otchłań jest jedną z tych gier, które niosą jakąś wartość. Nie polega ona na głupim klikaniu. Dlatego też jest ona jedną z pierwszych gier, które pokazałem dzieciom :) . Owszem, jest kilka "trudnych" spraw (np. zabijanie mobów), ale wolę im wyjaśnić co i jak niż liczyć na jakiś mod typu:
https://www.youtube.com/watch?v=Y8uQyTEtCMM

kerul
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 01, 2018 0:27

Re: Nowy i stary gracz

Post autor: kerul » pt maja 26, 2023 9:51

Ja codziennie zerkam na skórzaną podkładkę pod kubek, którą przygotował dla nas Ivar (o ile mnie pamięć nie myli). Mój syn od tego czasu też sporo urósł. Już niedługo sam będę wprowadzał go w świat Otchłani :)

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Re: Nowy i stary gracz

Post autor: einstein13 » pt cze 09, 2023 2:01

kerul pisze:
pt maja 26, 2023 9:51
Ja codziennie zerkam na skórzaną podkładkę pod kubek, którą przygotował dla nas Ivar (o ile mnie pamięć nie myli).
Podkładka pod kubek? Że też mnie ominęły takie rzeczy Limited Edition! :(
Rzucisz może jakimś zdjęciem poglądowym? :)

Awatar użytkownika
beluosus
Posty: 451
Rejestracja: śr cze 23, 2004 15:39
Lokalizacja: Acheront
Kontakt:

Re: Nowy i stary gracz

Post autor: beluosus » pt cze 23, 2023 23:27

@Weq: matko jedyna, ja od 24 lat czytałem Lotchar...
Co do pomysłu czytania dzieciakom... spróbuję. :D
Na każdą świętość jest bluźnierca
Na każdą Otchłań - spojrzenie wzwyż
Na każdą boskość - Krzyż

ODPOWIEDZ