Pytania od początkującego

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

matthes123
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 19:30

Pytania od początkującego

Post autor: matthes123 » pn mar 28, 2016 9:48

Hej. Mam parę pytań odnośnie gry.
1. Mogę odzyskać kostur, który straciłem podczas walki z bandytami na trakcie? Jeśli nie, gdzie mogę kupić nowy? Mam 5 poziom doświadczenia.
2. Dlaczego zużywam tak dużo punktów ruchu?
Na głowie kapelusz ucznia maga
Na ramionach skórzane naramienniki
Narzucone na plecy długi płaszcz
Na piersiach skórzana kamizelka
Na palcu alabastrowy pierścień
W prawej ręce sztylet
Na goleniach skórzane nagolenniki
Na stopach skórzane buty
Co ruch zużywam ~6mv. Gram elfem, magiem. Jeśli z powodu ekwipunku, co zdjąć? Większość ekwipunku pochodzi od przeciwników ;P
3. Gdzie znajduje się wioska, w której muszę uratować córkę Caranela?
4. Co daje mi "alabastrowy pierścień"? Znalazłem go w ogrodzie Justyny.
5. Czy jest coś ciekawego w wielkim drzewie na północ od Mantaru? Starałem się je eksplorować, lecz w końcu się zgubiłem. Nie widziałem tam żadnego przedmiotu do podniesienia ani przeciwnika
6. Gdzie zdobywać doświadczenie oprócz areny i biura tajemnic? Starałem się na północ od Mantaru, aż nie napotkałem zgrupowanego wilka szarego i czarnego niedźwiedzia.

edit:
Dochodzą kolejne 2 pytania.
7. Gdzie jest aptekarz w Mantarze?
8. Czemu za każdym razem kiedy używam czaru lekkie odświeżenie otrzymuję komunikat "straciłeś koncentrację"?

Jeśli do pytań 4 i 5 odpowiedziami są duże spojlery, prosiłbym tylko o "lekkie naprowadzenie na właściwy trop" i z góry dzięki za odpowiedź.

Slashu
Posty: 146
Rejestracja: czw maja 14, 2015 13:15

Re: Pytania od początkującego

Post autor: Slashu » pn mar 28, 2016 16:27

No wiec tak:
1.Teoretycznie moglbys kupic u alchemika miksture niewidzialnosci(to ta w kolorze indygo) i zabrac swoj kostur, ale nie bardzo sie to oplaca, gdyz jedna kosztuje ok. 800 sztuk zlota. Nie pamietam juz czy i gdzie mozna kupic podstawowy kostur, ale sztylet nie jest zla alternatywa na poczatkowe poziomy.
2.Tak, ilosc zuzywanego mv jest zalezna od obciazenia. Zwiekszanie kondycji (w wiekszym stopniu) i sily (troche w mniejszym) redukuje zuzycie punktow mv, dodatkowo kondycja zwieksza ogolna ilosc mv otrzymywana co poziom, wiec warto troche w nia zainwestowac. Jesli juz chcesz cos zdjac, to proponuje przedmioty, ktore maja kiepski stosunek wagi, do ochrony ktora oferuja(wydaje mi sie, ze np. dlugi plaszcz nalezy do tej kategorii).
3.Wioska znajduje sie ok. 30 pol na polnoc idac od polnocnej bramy Mantaru, a potem kilka pol na wschod. Po drodze sa bandyci, ktorzy pozbawili cie wczesniej zycia, ale mozesz ich ominac schodzac na chwile z traktu po zachodniej stronie.
4.Aktualnie pierscien zwieksza tylko mp postaci(o 20, jesli dobrze pamietam).
5.To miejsce przyda ci duzo pozniej, w trakcie wykonywania glownej linii fabularnej.
Na ten moment nie masz tam nic do robienia.
6.Sugerowalbym jeszcze kilka poziomow na arenie, a potem mozesz zabrac sie za okladanie rzezimieszkow w zaulkach polnocno - zachodniej czesci Mantaru.
7.Apteka to jeden ze sklepow kilka pol za zachod od piekarni.
8.To znaczy ze proba rzucenia czaru zakonczyla sie niepowodzeniem, ze wzgleda na za niski poziom umiejetnosci. Zwiekszyc szanse powodzenia mozesz, cwiczac dana umiejetnosc u mistrza swojej gildii.

matthes123
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 19:30

Re: Pytania od początkującego

Post autor: matthes123 » pn mar 28, 2016 17:02

Dzięki za odpowiedzi.

Gdzieś znalazłem gwóźdź i dziwną monetę. Obejrzyj nic nie pokazuje. Co mogę z nimi zrobić?

Slashu
Posty: 146
Rejestracja: czw maja 14, 2015 13:15

Re: Pytania od początkującego

Post autor: Slashu » pn mar 28, 2016 17:10

Spora czesc rzeczy, ktore znajdziesz na ulicach mantaru to zwyczajne smieci nie majace zadnego zastosowania(jak np. gwozdz, czy swiety obrazek). Mozesz sie ich po prostu pozbyc...

matthes123
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 19:30

Re: Pytania od początkującego

Post autor: matthes123 » pn mar 28, 2016 17:20

Do którego poziomu zabijać rzezimieszków? Rozumiem że żule/lumpy/pijacy/żebracy/bezdomni też się do nich zaliczają?

Jeśli znajdę kolejne problemy to będę dodawać kolejne posty.

Kolejne pytanie dot. umiejętności maga, magiczny pocisk.

Niezbyt efektowny czar ofensywny, polega na wytworzeniu fali energii
i pchnięciu nią w przeciwnika. Efekt jest taki jakby walnąć w niego dużym
młotem.

Z opisu nie wynika że trzeba używać skrótu. Więc jak używać tej umiejętności?

Rafciosapcio
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 30, 2016 21:21

Re: Pytania od początkującego

Post autor: Rafciosapcio » śr mar 30, 2016 21:24

Witam wszystkich. Jestem całkowicie nowy, jeśli chodzi o tę grę i potrzebuję nieco pomocy.
Nie bardzo wiem jak zacząć. Mag już pokierował moimi pierwszymi krokami, jednak nie wiem co dalej. Powinienem iść na Arenę? Gdzie mogę dostać misję?
Liczę na Waszą odpowiedź :)

kaktus
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 21, 2015 20:31

Re: Pytania od początkującego

Post autor: kaktus » śr mar 30, 2016 21:57

Po pierwsze możesz pójść do maga do karczmy i z nim pogadać, a po wybraniu odpowiedniej opcji dialogowej zleca ci proste zadanie, które jest swego rodzaju dodatkowym samouczkiem i na pewno ci się przyda jeśli jesteś kompletnie zielony.
Kiedy osiągniesz 5 poziom mag skontaktuje się z tobą w sprawie zadania pobocznego.
Później zrobi to, kiedy osiągniesz 15 i rozpoczyna się "Przeznaczenie"(czyli zadanie fabularne, które ciągnie się przez dłuuuuuuuuuugi czas).
Oprócz tego można dostać zadania w Biurze Tajemnic albo pogadać z mobami, których spotykamy na ulicach i nie tylko.

Rafciosapcio
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 30, 2016 21:21

Re: Pytania od początkującego

Post autor: Rafciosapcio » czw mar 31, 2016 9:55

Dzięki za informacje :) I przepraszam za kolejne glupie pytanie, ale gdzie jest Biuro Tajemnic?

kaktus
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 21, 2015 20:31

Re: Pytania od początkującego

Post autor: kaktus » czw mar 31, 2016 16:31

Biuro Tajemnic jest w Mantarze na Placu Głównym.
PS:Jeśli zacząłeś grę jako człowiek lub elf, to rozpoczynasz w Mantarze, ale jeśli wybrałeś hobbita lub krasnoluda to zaczynasz grę w Hexenlore, gdzie nie ma czegoś takiego jak Biuro Tajemnic, ale można zagadać do maga Lothara na temat jednorazowej teleportacji do Mantaru(oba miasta dzieli morze a statki nie kursują, dopóki nie naprawisz latarni morskiej w Mantarze)

Rafciosapcio
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 30, 2016 21:21

Re: Pytania od początkującego

Post autor: Rafciosapcio » czw mar 31, 2016 21:56

Dzieki wielkie a wszystkie informacje. Zadam tylko jedno pytanie, na jakim poziomie warto byc, by tam bezpiecznie dojsc?

kaktus
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 21, 2015 20:31

Re: Pytania od początkującego

Post autor: kaktus » czw mar 31, 2016 22:06

Rafciosapcio pisze:Dzieki wielkie a wszystkie informacje. Zadam tylko jedno pytanie, na jakim poziomie warto byc, by tam bezpiecznie dojsc?
Nie sprecyzowałeś, gdzie chcesz dojść.

Rafciosapcio
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 30, 2016 21:21

Re: Pytania od początkującego

Post autor: Rafciosapcio » pt kwie 01, 2016 14:26

Pisanie ze zrozumieniem :D Na jakim poziomie powinienem sie wybrac do Mantaru?

kaktus
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 21, 2015 20:31

Re: Pytania od początkującego

Post autor: kaktus » pt kwie 01, 2016 19:38

Wolałem się upewnić ;)
Możesz spokojnie się teleporotwać - w mieście jest bezpiecznie, a w pobliżach miasta są świetne expowiska dla postaci między 5, a 15 poziomem.

Rafciosapcio
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 30, 2016 21:21

Re: Pytania od początkującego

Post autor: Rafciosapcio » pt kwie 01, 2016 21:42

Super, dzieki za odpowiedzi i cierpliwosc :D

matthes123
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 19:30

Re: Pytania od początkującego

Post autor: matthes123 » sob kwie 02, 2016 10:35

Ponownie ja.

1. Jak użyć zaklęcia magiczny pocisk? Nie ma wymaganego klawiszu skrótu.
2. Dlaczego po śmierci pojawia mi się grób po czym gra wyłącza się bez zapisywania?

ODPOWIEDZ