Otchłan na MacOs

Forum o problemach związanych z gra lub uruchamianiem gry. Także o programach 'okołootchłaniowych'
wiFiriFi
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 17, 2015 20:32

Otchłan na MacOs

Post autor: wiFiriFi » pt kwie 17, 2015 20:34

Witam, niedawno dowiedziałem się o tej grze, tylko mam pewien problem, zainstalowałem ją na pc z win i wszystko ok, bardzo się w nią wciągnąłem, lecz nie mogę jej mieć na macu... próbowałem z wine i crossoover i nic, pomożecie :)?
Pozdrawiam wiFiriFi

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Otchłan na MacOs

Post autor: Weq » pt kwie 17, 2015 20:45

Nisetety nie mam możliwości testów - może ktoś pomoże, czy da się tak uruchomić...
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

wiFiriFi
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 17, 2015 20:32

Re: Otchłan na MacOs

Post autor: wiFiriFi » sob kwie 18, 2015 11:22

Znalazłem sposób na granie na macu, wine ani crossover mi nie działa, więc jeżeli komuś się przyda prezentuje sposób na maca.
Na razie jedynie idzie grać w wersje Dos przez zainstalowanie sobie DOSBox'a.
Zatem ściągamy sobie DOSBox'a dla mac'a.
Otwieramy i wpisujemy "config -set dos keyboardlayout pl" aby mieć polskie znaki.
Następnie "mount C~/" aby emulować dostęp do głównego katalogu użytkownika"
Aby przejść do niego wpisujemy "C:" i możemy poprzez polecenia "cd" oraz "cd .." przechodzić po katalogach, aby odnaleźć plik instalacyjny Otchłani. Instalujemy poprzez wpisanie nazwy pliku instalacyjnego. Aby odpalić grę wpisujemy "otchlan" i możemy się cieszyć grą na mac'u. Dla lepszego grania można powiększyć ekran skrótem "left alt+enter".
To co wyżej przedstawiłem to nic wielkiego, ale może komuś się przydać.
Pozdrawiam wiFiriFi :)

kostner
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 05, 2015 21:22

Re: Otchłan na MacOs

Post autor: kostner » pt cze 05, 2015 21:24

Zrobiłem tak jak piszesz i po wpisaniu "otchlan" dostaję komunikat "Load error: no DPMI - Get csdpmi*b.zip". Wersja 72 dla DOS. Jakieś pomysły?

tangarr
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 28, 2009 10:27

Re: Otchłan na MacOs

Post autor: tangarr » pt cze 12, 2015 9:06

spróbuj wineconsole

ODPOWIEDZ