Problemy z dziennikiem

Błędy wszelkiego rodzaju znalezione w wersji 1.3 czyli aktualnie dostępnej wersji

Moderator: dEmoraliZator

Nightheaven
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 1:34
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z dziennikiem

Post autor: Nightheaven » pn kwie 20, 2015 20:18

Cześć,

Czy ktoś jeszcze ma problemy z dziennikiem w grze?

O ile można dopisywać do dziennika wpisy zgodnie z instrukcją z pomocy ('pomoc dziennik'), to dziennik 'czyści' się po wyjściu z gry i ponownym załadowaniu.

Zauważyłem, że w folderze z zapisami stanu gry tworzy się plik tekstowy z zawartością dziennika, ale dzieje się to dopiero po użyciu komendy usuwającej linię z dziennika. Utworzony w ten sposób plik wygląda 'dobrze', tzn zawiera zawartość dziennika, już bez linii, która została usunięta.

Po takim zabiegu pomimo tego, że plik z dziennikiem istnieje, to w grze dziennik znika (nie wczytuje się nawet bez ponownego załadowania gry). Przy próbie wyświetlenia jego zawartości pojawia się komunikat "Nie prowadzisz dziennika". O tyle dziwne, że taki komunikat się nie wyświetla na początku kiedy dziennik jest jeszcze pusty i nie zaczniemy go używać, lub po przeładowaniu gry - wtedy też nie ma tego komunikatu.

Czasami usunięcie linii dziennika powoduje zamknięcie gry. Pojawia się chyba jakiś kod błędu, ale okienko zamyka się za szybko, żeby go przechwycić.


Pozdrawiam!

sunshine
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 18, 2015 21:56

Re: Problemy z dziennikiem

Post autor: sunshine » wt kwie 21, 2015 15:33

Zauważyłam, że też mi się dziennik wyczyścił. Ponadto nie zapisuje się cały tekst, który wpisuję, tekst często jest obcięty, ale w różnych momentach. Nie zauważyłam, żeby obcinał się po konkretnej liczbie znaków. Jest jakieś ograniczenie na długość tekstu w linii?

DzieX
Posty: 128
Rejestracja: wt gru 23, 2008 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z dziennikiem

Post autor: DzieX » wt kwie 21, 2015 17:14

Raczej tak - już wcześniej zauważyłem, że jest limit znaków na polecenie i pewnie to ten sam problem.
[48% 100% 31% 22g 139exp G5]spo napis
"Otchłań rządzi!"

Awatar użytkownika
Wiszen
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 13, 2015 19:14

Re: Problemy z dziennikiem

Post autor: Wiszen » śr maja 20, 2015 16:34

Tak, to jest problem, bo istotą dziennika, jest właśnie zapamiętywanie. Weq, czy pracujesz nad poprawą? (nie poganiam cię ofc)
Pierścień ma tylko jednego władcę, i nie podzieli się władzą.

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Problemy z dziennikiem

Post autor: Weq » wt maja 26, 2015 23:22

Czyszczenie się nie powinno już mieć miejsca. Limit znaków - owszem.
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

ODPOWIEDZ