Własne mieszkanie?

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Exubitor
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 07, 2015 1:30

Własne mieszkanie?

Post autor: Exubitor » śr maja 13, 2015 1:26

Kolejny temat który tworzę... Powinno być gdzieś szersze FAQ :D

Dobrze, a ja z pytaniem. Chciałbym zostawić sobie kilka przedmiotów, ale niestety ze względu na ciężar, nie mogę ich ciągle nosić. Po przeczytaniu kilku wątków na forum domyślam się, że zbędne rzeczy można zostawiać w mieszkaniu i nie powinny one stamtąd znikać. Tak właśnie jest?
I czy działa to na wszystkie mieszkania? Niestety jak na razie udało mi się dorobić tylko sutereny.

ElegantAndrogyne
Posty: 131
Rejestracja: pt lut 04, 2011 16:45

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: ElegantAndrogyne » śr maja 13, 2015 7:10

Działa na wszystkich poza mieszkaniem Victorii przy Bocznej. Tam rzeczy lubią znikać.

Exubitor
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 07, 2015 1:30

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: Exubitor » śr maja 13, 2015 10:02

Ok super.
To może jeszcze przy okazji zapytam. Czy droższe mieszkania dają co więcej poza "prestiżem"? Np. Więcej miejsca w środku itd. Pytam, bo nie wiem czy jest sens zbierać na nie pieniądze :D

ElegantAndrogyne
Posty: 131
Rejestracja: pt lut 04, 2011 16:45

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: ElegantAndrogyne » śr maja 13, 2015 10:52

Chyba tylko więcej miejsca i nic poza tym; nie kojarzę żadnych przedmiotów znajdowanych w środku. Wpływu na reputację też nie zauważyłem.

Nie przejmuj się ceną. Od 35...40. poziomu masz już całkiem niezłą okazję do zarobku, bo możesz wziąć udział w wielkim turnieju (nagroda + zysk ze sprzedaży łupów). Warto również parę razy przejść się do podziemi wioski goblinów w Hexenlore, powybijać moby i sprzedać łup. Też niezła kaska. Oczywiście na dłuższą metę nieopłacalne, bo im więcej danego przedmiotu sprzedawca ma na stanie, tym mniej Ci zapłaci. Możesz przejść się wtedy do innego sprzedawcy ;).

Exubitor
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 07, 2015 1:30

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: Exubitor » śr maja 13, 2015 11:26

Do tej pory ,,zarabiałem" na strażnikach ogrodu na wschód od Mantaru. Ale właśnie ostatnio zauważyłem znaczy spadek cen... :D

Estella
Posty: 123
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 18:23

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: Estella » śr maja 13, 2015 16:44

Odpowiadając na pytanie, czy większe nieruchomości coś dają.

Mój ulubiony domek, który zawsze grając kupuję, posiada trzy lokacje.
W sypialni szybciej się regeneruje HP i Mana.

Najwięcej lokacji posiadają chyba rezydencja i magazyn w Mantarze, ale akurat ich nie kupowałam, więc nie sprawdzałam, czy i co znajduje się w środku.

W innych miastach prawdopodobnie jest tak samo - im wyższa cena, tym większa nieruchomość.

Kiedyś kupiłam rezydencję w Skulldust i w jednym z pomieszczeń znalazłam kapcie.

michalino
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 08, 2015 14:39

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: michalino » śr maja 13, 2015 16:52

a jak kupić mieszkanie? gdzie je się kupuje, czy trzeba mieć jakiś większy poziom reputacji, itd?
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2015 17:08 przez michalino, łącznie zmieniany 1 raz.

admate
Posty: 194
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 19:38

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: admate » śr maja 13, 2015 16:55

Ja obecnie, na 21lv zarabiam na mieszkańcach slumsów(każdy ma od 35 do 50zł) do tego czasem mają jakieś ampułki do sprzedania na Zielonej (nie sprzedaję tylko pękatej ampułki, bo dodaj +1 do siły), dodatkowo poświęcam brudne łachmany, po zabiciu żuli, bezdomnych, lumpów itd. Na strażnikach ogrodu oraz na pancernym żuku z ogrodu (jego chitynowy pancerz za pierwszym razem daje zarobek ok. 800zł, obecnie dostaję już mniej niż 200, ale to też spora kwota - poza tym, jak się kilka dni odczeka - cena może wzrosnąć). Zawsze pozostaje sprzedać np. w Skulldast.

No i poświęcam wszystkie flaki po zabiciu mieszańców ogrodu i mobów z Areny (dodatkowo Gladiator ma zawsze przy sobie ok. 30zł). To w sumie tylko 1zł, ale tu 1zł, tam 1zł i te 10zł dziennie jest. Czasem jeszcze odwiedzam wioskę orków (mają podrdzewiałe miecze i jakieś kaftany, 30-40zł wpada). Jeszcze wioska gnomów daje możliwość zarabiania.

Nie zabijam za to dla kasy mobów z Mantaru (oprócz oprychów, złodzieja itd ze slumsów), nie ma co ryzykować spadku reputacji dla pieniędzy. Jak zdobędę jeszcze kilka lv - pójdę trochę powojować w Skulldast, podobno miecz Szkieletora trochę kosztuje.

Tiamina
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 08, 2015 17:00

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: Tiamina » pn cze 01, 2015 19:36

Brudne spodnie i koszule można za 3 sprzedać na ulicy południowej w sklepie, tym koło karczmy.
Wie ktoś kto kupi wytrych? Niestety moja profesja najprawdopodobniej ich nie używa więc mi ciążą w ekwipunku.

admate
Posty: 194
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 19:38

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: admate » pn cze 01, 2015 20:23

Nie opłaca mi się iść do sklepu i zarobić 2 lub 3zł, wolę poświęcić na miejscu za 1zł. Teraz do tych slumsów chodzę tylko, gdy jestem akurat w gildii poćwiczyć. Normalnie to chodzę do Skulldast i tam łupię zombiaków.

Muszę się też wybrać do tej wioski Goblinów, skoro tam takie dobre łupy można zdobyć.

admate
Posty: 194
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 19:38

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: admate » wt maja 15, 2018 20:03

Mieszkanie ma sens pod względem trzymania tam itemów i możliwości spania w nim (nie radzę spać w mieście) Ja jeszcze nic nie kupiłem, ale kupię chyba ze 2 w Mantarze i 2 w Dominion. Dorobiłem się ponad 1.200.000 monet :)

admate
Posty: 194
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 19:38

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: admate » wt maja 15, 2018 20:09

Jeśli chodzi o zarobek to ja zacząłem dużo pieniędzy odkładać, gdy byłem na tyle silny, żeby pokonać Szkieletora w Skulldust. Na początku po kilka tysięcy za jeden miecz, do tego pas i jeszcze warto Wilkołaka i Wampira wyciąć.

PS. Miecz Szkieletora ma cenę minimalną ponad 400zł. Potem wycinam karczmarzy w Skuldast (dwóch z nich się respawnuje) i mistrzów Gildii (np. laska bodajże nekromanty to min. 1000zł). Tak, oni się respawnują.

Awatar użytkownika
Pioxis
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 14, 2016 14:07

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: Pioxis » pn lis 26, 2018 0:33

Alekdsandra96 pisze:Własne mieszkanie to mim zdaniem lepszy pomysł. Generalnie, jeśli mam płacić komuś za wynajem 2k bądź więcej , to wole wpłacić te pieniądze jako ratę kredytu, a przynajmniej jestem na swoim.
A co to za ukryta reklama w wiadomości i odkop z 2015? Nieładnie!

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: Weq » pn lis 26, 2018 0:42

Heh, standard niestety, ale zazwyczaj szybko wyłapuję...
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Jakop
Posty: 98
Rejestracja: śr lip 20, 2016 16:40

Re: Własne mieszkanie?

Post autor: Jakop » śr lis 28, 2018 16:14

Ale w sumie byłoby spoko brać mieszkanie na kredyt w Otchłani :P

ODPOWIEDZ