nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Awatar użytkownika
...
Posty: 89
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 10:47

nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: ... » sob kwie 25, 2015 14:27

Witam, dopiero co zacząłem grać w otchłań i mam kilka pytań.
1lothar przeniósł mnie do Klerykowa i z powrotem. Jak mogę kontynuować naukę rosyjskiego?
2Czy umieranie jest niefajne? Dlaczego?
już wiem bo zabiła mnie pijawka. Czy opłaca mi się zaczynać grę od nowa dla tych kilku ciuszków i monet?
[s]3lothar mówił że na początku dobrze jest dać trochę w kondycję, dlaczego? Nie lepiej inwestować w skalujące z poziomem typu int/mąd?[/s]
4czy jest jakiś spis czegokolwiek? Właśnie miałem straszne problemy z przywołaniem sokoła, bo 'pomoc' zareagowała dopiero na 'pomoc sokoł'.
5od czego zależy szansa na powodzenie czaru? Zauważyłem że w walce trudniej mi się leczyć niż poza walką.
6jak mogę zdobywać nowe umiejętności do rozwijania?
7jak przywrócić wyświetlanie większej ilości tekstu w okienku jeśli usunąłem /cośtamokienko ze skrótu?
8jak najlepiej przygotować mapę na papierze?
9 czy charyzma cokolwiek daje? 'pomoc charyzma' na pewno nie
10 jak brać ogłoszenia w biurze tajemnic? lothar chyba coś o tym mówił ale już zapomniałem
Jak to mówią thanks from the mountain
Ostatnio zmieniony śr kwie 29, 2015 19:06 przez ..., łącznie zmieniany 1 raz.
...

Liczi
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 16, 2014 16:03

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: Liczi » sob kwie 25, 2015 16:18

1. A nie mówił Ci, gdzie ta gildia się znajduje? Powinien to mówić. W poprzedniej wersji to była chyba wioska Gnomów, więc z Mantaru trochę na wschód i trochę na północ (o ile się nie pozmieniało nic i o ile dobrze pamiętam) :D
2. W poprzednich wersjach eq leżało w miejscu, w którym się umarło, więc może w tej też leży. Nie wiem, jak pieniądze. I nie, nie opłaca się.
3. Przydaje się do chodzenia, żeby przy nieco cięższym eq nie odpoczywać co trzy kroki. Poza tym, to nie jestem pewien.
8. Kartka w kratkę, jedna kratka = jedna lokacja. Up i down to po prostu kolejne kartki.
10. Spójrz na tabliczkę w Biurze Tajemnic, tam powinno być wyjaśnione.

Awatar użytkownika
...
Posty: 89
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 10:47

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: ... » sob kwie 25, 2015 16:30

Dzięki bardzo, nie pamiętam żeby lothar coś wspominał. Czy mógłby ktoś sprawdzić to coś po slashu w skrócie do otchłani bez okna?
edit: przypomniałem sobie o możliwości reinstallu i tak też zrobiłem /bezokien /nointro

żeby nie wprowadzać chaosu dla kogoś kto będzie szukał- zacząłem od nowa i gildia kleryków jest w mantarze, w kamienicach. Czy otworzenie od drugiej strony jest cziterstwem ;)?
Ostatnio zmieniony sob kwie 25, 2015 18:59 przez ..., łącznie zmieniany 1 raz.
...

Awatar użytkownika
...
Posty: 89
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 10:47

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: ... » sob kwie 25, 2015 18:37

mam jeszcze ważne pytanie, mianowicie co robić z punktami ćwiczenia? Gdzieś mi się obiło o oczy że nie opłaca się wydawać na początku bo później dostanę lepsze skille. Czy możliwe że po leczeniu lekkich ran będzie np. leczenie ciężkich ran i to pierwsze stanie się całkowicie bezużyteczne?
...

Pretor
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 18:57

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: Pretor » ndz kwie 26, 2015 19:32

a gdzie są te kamienice? :D trochę upierdliwe nie móc rozwijać postaci bez gildii...

Awatar użytkownika
...
Posty: 89
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 10:47

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: ... » ndz kwie 26, 2015 19:41

jeśli masz już trzeci level to polecam zacząć od początku bo straciłeś dodatkowe staty co poziom ;/. Dojdziesz do kamienic pierwszym wejściem na zachód podczas drogi na południe od placyku (placyk jest pod głównym placem). Jeśli chcesz wiedzieć dokładniej jak się tam dostać to napisz. Albo poszukaj.
...

Pretor
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 18:57

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: Pretor » ndz kwie 26, 2015 20:01

znalazłem lustro z brakującą sześciokątną częścią- zgaduję, że trzeba tam wpasować sześciokątne lusterko z ekwipunku- ale jak?

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: johnnyknoxville » ndz kwie 26, 2015 20:20

Jeśli dobrze pamiętam, to sześciokątne lusterko działało jak klucz i trzeba wpisać "otwórz <kierunek>".
Lusterko powinno się znajdować w ekwipunku, a nie w ręce.

Pretor
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 18:57

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: Pretor » pn kwie 27, 2015 2:42

Zadziałało. Dzięki!

Mam problem z rzucaniem czarów w walce. Po wciśnięciu '1' przypisanego do leczenia lekkich ran nic się nie dzieje. Czar nigdy nie zadziałał (mam na 58%) Żadnego komunikatu. Nie pobiera nawet many na niudany czar. O co chodzi?

Jeszcze jedno pytanie: czy dodatkowe umiejętności przychodzą z kolejnymi poziomami czy trzeba je gdzieś zdobyć?

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: johnnyknoxville » pn kwie 27, 2015 5:37

W ten sposób możesz rzucać tylko czary, przy których w pomocy pisze "Wymagany klawisz skrótu" (zazwyczaj są to umiejętności pozwalające zadawać dodatkowe obrażenia przeciwnikowi w rundzie walki).
Każdy inny czar może być rzucany poprzez wciśnięcie enter, wpisanie np. "czaruj leczenie lekkich ran" (lub w skrócie "czar lecz") i ponownie enter. (BTW. Kiedyś chyba wyczytałem, że przyporządkowanie pod "1" nie działało wogóle, choć pod innymi cyframi nie było problemów. Nie sprawdzałem tego, ale możesz poeksperymentować.)

Nowe umiejętności w zdecydowanej większości są nabywane wraz z osiąganiem kolejnych poziomów, choć bywały pojedyncze przypadki (w poprzedniej wersji gry), kiedy można było nabyć umiejętność w inny sposób.

Estella
Posty: 123
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 18:23

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: Estella » pn kwie 27, 2015 10:09

Aktualnie przyporządkowanie czaru pod klawisz 1 działa.
Nie mam co prawda pod nim żadnego leczenia, tylko wezwanie, ale nie widzę powodu, dlaczego jakikolwiek inny czar miałby nie działać.

Pretor
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 18:57

Re: nobskie pytania-klerykowie, umieranie, kondycja

Post autor: Pretor » pn kwie 27, 2015 15:40

Po przepisaniu leczenia pod inny numer wszystko działa.

ODPOWIEDZ