Kilka pytań młodego złodzieja

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

kisiel365
Posty: 136
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 8:42

Kilka pytań młodego złodzieja

Post autor: kisiel365 » wt kwie 21, 2015 19:19

W internecie informacji jak na lekarstwo, a chciałoby się trochę pograć bez żalu do siebie o nierozważnie podjęte decyzje. Gram Złodziejem, poziom 8. Stąd kilka pytań, które nie dają mi spać po nocy:
1. Mam sztylety 86% i miecze 1%. Czy opłaca mi się rozwijać miecze, czy lepiej skupić się na doskonaleniu sztyletów? Czym miecze przewyższają sztylety? Z obecnie dostępnych to jest tylko +1 do obrażeń. Sądziłem, że sztylety opisane jako zwinne i bardziej poręczne będą mieć więcej ataków na turę. Może brakuje mi jakieś umiejętności?
2. Na razie odkładam sesje ćwiczeniowe (15) na jakieś lepsze umiejętności, które liczę, że pojawią się z następnymi poziomami, tak abym mógł podbić od razu do 60%. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, na których poziomach pojawi się coś co pomoże mi w walce?
3. Wrzuciłem parę sesji treningowych w zręczność by trafiać i parę w kondycję, ale mimo to mam problem zabić wilka na arenie, który wg opisu jest mniej doświadczony ode mnie. Co robię źle?
4. Czy cienkie spodnie i zwykłe buty, w których latam dają jakiś plus do pancerza? Jak to sprawdzić? Próbowałem się opancerzyć za odłożone pieniądze, ale po 3 kratkach musiałem się położyć.
5. Próbowałem podszkolić miecze do 60% i założyć najzwyklejszy miecz od kowala, ale dostaję info, że nie mogę tego założyć. Przekroczyłem jakiś limit udźwigu?
6. Gdzie kupić wytrychy? Czy mogę jakoś (lub będę mógł) okradać ludzi, sklepy?
7. Czy warto inwestować w targowanie, skradanie i wytrychy?
8. Czy mogę być jednocześnie uzbrojony w 2 sztylety (po jednym w ręce)?

Silvia Inverse
Posty: 78
Rejestracja: sob maja 05, 2012 18:40

Re: Kilka pytań młodego złodzieja

Post autor: Silvia Inverse » wt kwie 21, 2015 21:32

1. Różnica jest taka, że raz znajdziesz lepszy sztylet, a drugim razem jakiś wypasiony miecz (dlatego warto mieć te dwie umiejętności wyćwiczone). W broniach ważne jest tylko ile zadaje obrażeń a nie jakiego jest typu :)
2. Nie żałuj sobie sesji ćwiczeniowych aż tak. Poczytaj i pomyśl co ci się przyda :)
3. Domyślam się, że brak obrony ;)
4. Cienkie spodnie i buty nie dają nic, tak mi się wydaje. Możesz zobaczyć wpisując dane jaką masz obronę. Zobacz sobie u płatnerza jakie rzeczy są lekkie i chociaż to ubierz. Ja na początku kupiłam sobie skórzaną kamizelkę i wiązadło.
5. Dobądź miecz :)
6. Wytrychy można znaleźć u rzezimieszka, darmowe :D
7. W wytrychy bym inwestowała, bo często mnie kusi żeby otworzyć drzwi, których normalnie nie mogę :D a skradanie, sama nie wiem, ja sobie wyćwiczyłam jako skrytobójca, żeby się czasem skraść i poderżnąć z zaskoczenia, np. przeciwnika który mnie sam atakuje, albo po prostu żeby kogoś ominąć. A targowanie - będziesz mniej płacił :)
8. Tylko jeden sztylet :)

kisiel365
Posty: 136
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 8:42

Re: Kilka pytań młodego złodzieja

Post autor: kisiel365 » wt kwie 21, 2015 21:59

Dzięki.
ad 1. czyli nie ma umiejętności, które działają tylko kiedy masz dany typ broni?
ad 3 i 4. wyposażyłem się w skórzaną kamizelkę, standardowe wiązadło, pas, szydełko nr 6, czerwony pierścień regeneracji, generalnie musi być lekko
ad 6. zatem idę zagadać do rzezimieszka :)

i nowe pytania:
9. skąd i na jakim poziomie dobre miecze i sztylety do poziomu 20? (poza sklepami w mieście)
10. w ramach questa o kamiennym sercu dostałem klucz do mieszkania na bocznej, gdzie odłożyłem nieużywane graty, znikną stamtąd? muszę zamykać za sobą drzwi?
11. zepsuła mi się opinia: to dlatego, że latam bez spodni czy w związku z zabraniem kuli z latarni?

Silvia Inverse
Posty: 78
Rejestracja: sob maja 05, 2012 18:40

Re: Kilka pytań młodego złodzieja

Post autor: Silvia Inverse » wt kwie 21, 2015 22:04

1. Są, ale raczej nie dotyczą klasy złodzieja :)

9. Dobry jest sztylet z kuźni w mantarze, a potem chyba miecz szkieletora ze Sculldust? :)
10. Graty znikną, niestety, bo to nie twoje mieszkanie ;)
11. Pewnie śpisz i Cię strażnik musi budzić :)

Estella
Posty: 123
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 18:23

Re: Kilka pytań młodego złodzieja

Post autor: Estella » wt kwie 21, 2015 22:34

Wytrychy można kupić u cwaniaka, który krąży po zaułkach Mantaru.

W mantarze najlepszy sztylet do kupienia to srebrny sztylet, którego można używać od dziesiątego poziomu.
Dalej szukałabym w Dominion, jeśli chodzi o sklepy, a na bardzo wysokie poziomy w Hexenlore.

Z mieczy mniej więcej po kolei i nie w sklepach:
gnomi miecz gnomiego rekruta, zębaty miecz szefa gnomów i elfi miecz, który posiadają strażnicy ogrodu Grimwalda.

Kto ma ochotę na miecz szkieletora, musi najpierw zdobyć trzydziesty siódmy poziom, jeśli dobrze pamiętam.

Postacie magiczne mają czary zwiększające obrażenia przy walce danym typem broni.
Np. mag dostaje czar Laska Błyskawic, który zwiększa obrażenia zadawane laską.

ODPOWIEDZ