Prośba o pomoc - trening

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Attache
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 16, 2012 16:35

Prośba o pomoc - trening

Post autor: Attache » sob wrz 01, 2012 13:35

Witam!!

Powróciłem do Otchłani po kilku latach i nie bardzo pamiętam w co inwestować sesje treningowe.

Mam 21 lewel, gram kobietą, człowiekiem, wojownikiem, siłą - 29, zręczność - 14, mądrość - 15, inteligencja - 22, charyzma - 12, kondycja - 15, ochrona przed urazami - 36. Mam 6 sesji treningowych i nie bardzo wiem co rozwijać, moje pytanie: opłaca się inwestować w kondycje??

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Prośba o pomoc - trening

Post autor: johnnyknoxville » ndz wrz 02, 2012 21:13

Kiedyś sprawdzałem wpływ poszczególnych współczynników na przyrost innych wartości przy awansie na kolejny poziom i wyszło mi, że im większa kondycja, tym więcej hp przybywa z każdym poziomem. Poza tym można dłużej chodzić bez odpoczynku. Reasumując - opłaca się.

Pozdrawiam
Johnny Knoxville

monster
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 14:19

Re: Prośba o pomoc - trening

Post autor: monster » czw wrz 27, 2012 12:07

A ja mam trochę inne pytanie. Jako ze dopiero kilka dni temu zacząłem przygodę z Otchłanią nie wiem czy istnieje jakaś komenda aby zobaczyć np. ile obrażeń zadaje miecz albo ile moje buty mają ochrony?

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Prośba o pomoc - trening

Post autor: Weq » czw wrz 27, 2012 16:30

w 1.2 - nie :P
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Vali
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:36

Re: Prośba o pomoc - trening

Post autor: Vali » wt lis 27, 2012 13:38

Z tego co pamiętam jest taki sposób, ale dość kosztowny. Szaman w wiosce gnomów potrafi/ł? identyfikować przedmioty za skromną opłatą 100 sztuk złota.

Mateusz
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 13:49

Re: Prośba o pomoc - trening

Post autor: Mateusz » śr lis 28, 2012 13:34

Attache pisze:Witam!!

Powróciłem do Otchłani po kilku latach i nie bardzo pamiętam w co inwestować sesje treningowe.

Mam 21 lewel, gram kobietą, człowiekiem, wojownikiem, siłą - 29, zręczność - 14, mądrość - 15, inteligencja - 22, charyzma - 12, kondycja - 15, ochrona przed urazami - 36. Mam 6 sesji treningowych i nie bardzo wiem co rozwijać, moje pytanie: opłaca się inwestować w kondycje??

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
O ile dobrze pamiętam, widoczne zmiany były tylko przy kolejnych wartościach współczynników podzielnych przez 3. Innymi słowy: jeżeli twoja SIŁA wynosi 15 i chcesz ją podnieść, to realny wzrost odczujesz dopiero przy wartości 18, a kolejny przy 21, itd.

Z tego co pamiętam, to:
  • SIŁA - wpływa na wartość zadanych obrażeń przy użyciu broni niedystansowych (tj. miecze, topory, maczugi, etc.)
  • ZRĘCZNOŚĆ - wpływa na szansę trafienia przeciwnika (przy każdej broni), jak i na wartość zadanych obrażeń przy broniach dystansowych
  • MĄDROŚĆ - wpływa na liczbę sesji treningowych/ćwiczeniowych otrzymywanych co poziom
  • INTELIGENCJA - wpływa na liczbę punktów mana otrzymywanych co poziom, a także na procent przyrostu umiejętności na punkt treningowy przy ćwiczeniach w gildiach
  • CHARYZMA - nigdy do końca nie rozwiązałem tej zagadki =) Zawsze miałem problemy/bugi z reputacją w grze
  • KONDYCJA - wpływa na liczbę punktów ruchu, które tracimy przy poruszaniu się (im wyższa wartość, tym dłużej możemy podróżować po świecie Otchłani bez odpoczynku)
Co do ochrony przed urazami, to głównie wpływa na tę wartość uzbrojenie, jakie mamy na sobie (polecam zakładać elementy, który zapewniają jak najwyższą ochronę przy jak najniższej wadze)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kicek
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 11, 2007 12:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc - trening

Post autor: kicek » śr lis 28, 2012 17:15

Mimo wszystko trzeba próbować równoważyć. W przypadku człowieka, wojownika siła i zręczność są bardzo ważne. Co z tego, że będziesz tłuc bardzo mocno, jeśli często nie trafisz?
Ale trzeba kombinować po swojemu, nie ma jednej, prostej recepty. ;)
Znów odpalić O. bezcenne ;)

Awatar użytkownika
szkopek
Posty: 30
Rejestracja: sob gru 20, 2008 15:44

Re: Prośba o pomoc - trening

Post autor: szkopek » czw gru 20, 2012 22:56

@Vali

Nie za 100 a w zależności od itemu. Czasem krocie :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
...
Posty: 89
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 10:47

Re: Prośba o pomoc - trening

Post autor: ... » ndz kwie 26, 2015 17:35

przepraszam za nekromancję, posty na tym forum (przynajmniej dla mnie) są pewnym rodzajem poradnika więc dobrze żeby były prawdziwe informacje.
Kondycja wpływa na ilość hp otrzymywaną co poziom, przynajmniej tak mówi "pomoc hp"
...

ODPOWIEDZ