Czar 'magiczne otwarcie' - jak używać?

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Czar 'magiczne otwarcie' - jak używać?

Post autor: johnnyknoxville » czw mar 01, 2012 23:29

Witam wszystkich forumowiczów.

Po dłuuugiej przerwie postanowiłem powrócić do eksplorowania świata Otchłani.
Odnalazłem sejwa z dawno temu utworzoną postacią maga i z pełnym zapałem (i towarzyszącym mu niezmiennie zachwytem nad tą genialną grą) rozwijam ją dalej, uzupełniając przy okazji swoją mapkę o kolejne odkrywane lokacje.
Miałem przy tym nadzieję, że w poznawaniu nowych terenów pomocny okaże się czar "magiczne otwarcie", jednak w żaden sposób nie udało mi się z niego skorzystać. Kiedy podchodzę do zamkniętych drzwi i wpisuję np. 'czaruj magiczne otwarcie e' aby otworzyć przejście do pomieszczenia znajdującego się na wschodzie to ubywa mi 60 punktów many a w zamian otrzymuję komunikat 'Tam nie ma drzwi' (choć oczywistym jest, że drzwi tam są i można je otworzyć za pomocą klucza).
Próbowałem tego czaru w wielu miejscach takich jak zamykane nieruchomości w Mantarze i Hexenlore, zamknięte kraty w kanalizacji i cele pod strażnicą Mantaru, kryjówka pod rezydencją Caranela, itp. W każdym miejscu wielokrotne próby otwarcia przejścia czarem były nieskuteczne, chociaż tę umiejętność mam wyćwiczoną do 60%.
Czy znajdzie się ktoś życzliwy i podpowie mi jak prawidłowo posługiwać się tym czarem? Czy może ta umiejętność z jakichś powodów wogóle nie działa w tej wersji w którą gram (1.2k)?

Pozdrawiam.
Johnny

Awatar użytkownika
szkopek
Posty: 30
Rejestracja: sob gru 20, 2008 15:44

Re: Czar 'magiczne otwarcie' - jak używać?

Post autor: szkopek » ndz mar 04, 2012 19:38

Fajnie, że przypomniałeś sobie o Otchłani:) Ja sam tylko od czasu do czasu wchodzę na forum popatrzeć jak lecą testy etc bo na więcej nie mam czasu, niestety. Nigdy nie sądziłem, że nadejdzie taki okres w moim życiu, że nie będę miał czasu posiedzieć choćby godzinkę przy Otchłani.

Co do umiejętności. Tylko raz grałem magiem i to w jednej z pierwszych wersji więc nie pamiętam czy miałem podobne problemy:) Możesz być pewny, że na nowej wersji ten błąd nie będzie występował. Tylko zanim ona ujrzy światło dzienne minie jeszcze troszkę czasu;)

Życzę miłej gry i owocnego lvlowania:P

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Czar 'magiczne otwarcie' - jak używać?

Post autor: johnnyknoxville » pn mar 05, 2012 19:11

Dzięki, że zechciałeś zabrać głos w poruszonym przeze mnie temacie.
Od razu mi raźniej jak widzę, że ktoś jeszcze zagląda na to forum.
Choć mój problem nadal pozostaje bez rozwiązania, to mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie umiał mi pomóc.

(A odnośnie nowej wersji, podoba mi się to polityczne stwierdzenie, że minie jeszcze 'troszkę czasu' zanim ujrzy ona światło dzienne:) Ja tego dnia pewnie już nie doczekam, ale może następne pokolenia...)

Pozdrawiam
Johnny

ODPOWIEDZ