Jak grać elementalistą?

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

DeltaHunter
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 08, 2020 19:17
Lokalizacja: Małopolska

Jak grać elementalistą?

Post autor: DeltaHunter » ndz kwie 19, 2020 22:56

Witajcie,
Jestem bardzo ciekawa świata Otchłani, więc myśle, że nikogo nie zdziwi fakt, że próbuję grać różnymi profesjami. Choć preferuję łowców, zaczynam badać też inne profesje, takie jak wojownik, kleryk i -tytułowy- elementalista. Po nabiciu osiemnastu poziomów zauważyłam jednak, że będąc elementalistą jestem naprawdę słaba- nie jestem w stanie wyważyć choćby pewnych drzwi u Caranela, nabywanie expa jest ograniczone do tłuczenia opryszków w Mantarze bądź zwierzaków w lesie. Od czasu do czasu z pomocą elementala (który nie jest taką krwiożerczą bestią jak niedźwiedź u kleryka) zapuszczam się pod cmentarz z zombiakami lub morduję bezdusznie strażnika ogrodu (jednego, bo na drugiego nie mam tyle siły). Może źle rozporządzam sesję treningowe?
I tutał jest pytanie do Was: Czy robię coś źle? W co powinnam inwestować jako elementalista? Czy tylko na początku jest tak trudno, czy ogółem granie tą profesją jest trudne?


Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za odpowiedzi! :D
Ona umrze, on-wszystkim jest pisany zgon.

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 70
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Jak grać elementalistą?

Post autor: Ivar Łucznik » pn kwie 20, 2020 10:22

Ja grałem tylko magiem ale umiejętności i odczucia z gry są raczej podobne w obu przypadkach. Profesje magiczne są na początku wątłe i nic nie potrafią ale później (niestety na dużo wyższych poziomach niż 18ty ;) się rozkręcają.
Punkty treningowe rozkładałem w miarę równomiernie, w zasadzie przydawało się wszystko oprócz mądrości - po pewnym czasie nowe umiejętności dostajemy rzadziej i w zasadzie nie ma na co przeznaczać sesji ćwiczeniowych.
Później już robi się fajnie - jest trochę dobrych czarów ofensywnych, kilka aur uchronnych, których działanie kumuluje się i utrzymuje przez dłuższy czas, można przyzywać różnych elementali... czasami trafi się w walce jakiś dodatkowy sojusznik i robi się z tego całkiem dobra ekipa :)
Z takich kosmetycznych rzeczy wpływających na łatwość rozgrywki mag, w przeciwieństwie (chyba) do elementalisty posiada umiejętność "dom" - co umożliwia błyskawiczny powrót do Mantaru, potrafi sam "wyczarować" pożywienie, może lewitować nie tracąc tak dużo punktów ruchu i bardzo szybko zaczyna widzieć w ciemnościach. Zwiedzanie świata jest dzięki temu trochę łatwiejsze.
Nie wiem jak długo grasz i dokąd doszłaś swoim najmocniejszym bohaterem. Życzę cierpliwości bo kim byś nie grała to jeszcze długo będą lokacje, których możliwość odwiedzenia będzie uzależnione od osiągnięcia konkretnego poziomu lub też takie, do których możesz wejść z marszu i zginąć zanim w ogóle zorientujesz się, co się stało :)
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

DeltaHunter
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 08, 2020 19:17
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak grać elementalistą?

Post autor: DeltaHunter » pn kwie 20, 2020 12:13

Dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie dam sobie spokój z inwestowaniem w mądrość :) Natomiast w elementaliście trochę martwi mnie to, że nie mogę posługiwać się mieczami ani przetrwać dłuższy czas w terenie, do czego się mocno przyzwyczaiłam. No nic, trzeba nauczyć się innych reguł przetrwania, walki i zarobku.

Jeżeli chodzi o to, gdzie zaszłam innymi postaciami- to na prowadzenie wysunęłam się oczywiście łowcą- 74 poziom. Popełniłam parę błędów, nie udało mi się wykonać wszystkich questów, ale jakoś może dojdę do walki z Ramorem.

Pozdrawiam ciepło.
Ona umrze, on-wszystkim jest pisany zgon.

ODPOWIEDZ