Balans Łowcy

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Marcelind
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 18, 2020 23:55

Balans Łowcy

Post autor: Marcelind » czw mar 19, 2020 0:05

Witam witam i o zdrówko pytam

Jako że ostatnimi czasy mam przez udomowienie ciut więcej wolnego czasu niż zwykle to postanowiłem powrócić do tejże gry po naprawdę sporej przerwie (chociaż w zasadzie to nawet wtedy wbiłem o ile pamiętam co najwyżej kilka poziomów). Wyczytałem na forum trochę niepochlebnych opini o łowcy, m.in. dotyczących braku możności odzyskiwania wystrzelonych strzał i przez to niepraktyczność klasy. Czy rozwijając się pod łucznika faktycznie będę kopał sobie grób czy też jest to już obecnie zmienione/ opinie tamte były ciut przesadzone?

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Balans Łowcy

Post autor: Ivar Łucznik » czw mar 19, 2020 9:44

Nie grałem nigdy łowcą ale z tego co wiem to nic nie zostało zmienione. Kwestia odczuć jest oczywiście subiektywna i jak ktoś się uprze to praktycznie wszystko da się przeżyć. A zasada "co Cię nie zabije to Cię wzmocni" działa w grze wyśmienicie :)
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

DeltaHunter
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 08, 2020 19:17
Lokalizacja: Małopolska

Re: Balans Łowcy

Post autor: DeltaHunter » czw mar 26, 2020 20:49

Gram łowcą niemal od samego początku i powiem, że opinie o nieużyteczności klasy były dość przesadzone. Jak najbardziej jest to profesja użyteczna jak każda inna, tylko trzeba "umieć" nią grać. Bardzo polecam na początek rozwijać umiejętność obsługiwania sztyletów lub mieczy, a kiedy się opanuje broń białą i uzbiera trochę pieniążków to zacząć przygodę z łucznictwem. Nie wszystkie strzały znikają- wystarczy spojrzeć na lokacje ("spójrz") i powinno leżeć kilka. Może nie wszystkie tam są, ale jednak coś. Łuk potrafi być prawdziwie zabójczą bronią, ale musi być wyćwiczony na maxa. Jeśli cisowy łuk zadaje +8 do obrażeń, a zwykła strzała +5, to razem broń zadaje +13 obrażeń- i jest to najtańszą opcją. Mając łuk możesz użyć komendy "strzel" zamiast "zabij", co przy celnym strzale daje ci istotną przewagę, a nawet może zabić przeciwnika bez właściwej walki.
Tak więc jak masz marzenie by zostać łucznikiem- na spokojnie możesz nim zostać i niekoniecznie kopiesz sobie grób :)
Życzę powodzenia i zdrowia :D
Ona umrze, on-wszystkim jest pisany zgon.

ODPOWIEDZ