Początek

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Orys

Początek

Post autor: Orys » wt sty 29, 2019 17:38

Witam. Zaczynam swoją mam nadzieję długą przygodę z Otchłanią. Mam parę pytań
-Jaką klasą oraz rasą grać na początek? Jaka rasa pasuję do danej klasy?
-Jakie zadania opłaca się zrobić na początek nie licząc zadania dla Lothara?
-Porady dotyczące walki
-Czy gra jest wciąż aktualizowana?
-Jak odzyskiwać punkty ruchu nie licząc spania?
Może ktoś odpowie. Jeśli tematy wyżej były poruszane poproszę linka. Dziękuje

Zyleta

Re: Początek

Post autor: Zyleta » śr sty 30, 2019 15:07

Orys pisze:
wt sty 29, 2019 17:38
-Jaką klasą oraz rasą grać na początek? Jaka rasa pasuję do danej klasy?
Zależy od tego, czego oczekujesz przy pierwszym podejściu. Nie grałem wszystkimi, ale jeśli chcesz na początek skupić się na odkrywaniu świata, polecam Kleryka (sam nim łażę wszędzie, gdzie tylko mogę, by odkryć każdy zakamarek i zrobić mapę świata - by później chodzić w pełni świadomie, przy kolejnych podejściach).
Niestety, tyle mogę pomóc, bo poza skrytobójcą (pierwsze podejście, dotrwałem do piątego poziomu, ale przynajmniej nauczyłem się podstawowych mechanik gry), nie grałem nikim innym.
Orys pisze:
-Jakie zadania opłaca się zrobić na początek nie licząc zadania dla Lothara?
Wszystkie, które dasz radę - ale na sam początek, aż do momentu zdobycia odpowiedniego doświadczenia, przede wszystkim zadania z biura tajemnic.
Orys pisze:
-Porady dotyczące walki
Jak nie chcesz oszukiwać (tj. jak wiesz, że czeka Cię walka, to zapisujesz przed nią i w razie ewentualnej śmierci "zabijasz" okno z grą zanim pojawisz się w komnacie), to nie jestem w stanie za dużo pomóc. Ale to też zależy od postaci którą wybierzesz - jako kleryk, polecam przywoływać niedźwiedzia do walki. Mocna bestia, właściwie sama morduje, tylko podczas walki skupiam się na leczeniu siebie. Oczywiście, jak przeciwnik jest za mocny, to leczenie niewiele pomoże :)
Orys pisze:
-Czy gra jest wciąż aktualizowana?
Zależy, co masz na myśli mówiąc "wciąż" - ale wydaje mi się, że "za kulisami" może się coś dziać, by w pewnym momencie wyskoczyła aktualizacja. Regularnych aktualizacji (powiedzmy raz w miesiącu), nie ma (przynajmniej w ciągu ostatnich 3 miesięcy, odkąd gram, nie widziałem).
Orys pisze:
-Jak odzyskiwać punkty ruchu nie licząc spania?
Komenda "odp" (odpoczywaj) chyba najlepiej działa (w przypadku kleryka (i innych istot magicznych) jest jeszcze czar regenerujący punkty ruchu).

Orys

Post autor: Orys » śr sty 30, 2019 15:59

Dzięki. Mam pytanie gdzie jest Biuro tajemnic?

Zyleta

Post autor: Zyleta » czw sty 31, 2019 19:29

W mieście Mantar - przy południowo-zachodniej części Placu głównego (praktycznie w samym centrum miasta) od strony południowej (po stronie zachodniej stoi Bank).
W żadnym innym mieście nie spotkałem.

ODPOWIEDZ