Jak optymalnie rozwijać postać?

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

amatayamada
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 05, 2017 16:52

Jak optymalnie rozwijać postać?

Post autor: amatayamada » wt maja 16, 2017 12:43

Tj. jakie współczynniki trenować żeby postać jak najszybciej radziła sobie z walką z potężnymi mobami?

Z moich obserwacji najbardziej krytycznym statem jest zręczność, jako że służy zarówno do ataku, jak i do obrony. Co do innych statów:
  • Siła - Obrażenia zawsze można nadrobić znajdując lepszą broń bądź zażywając od czasu do czasu znalezione pękate ampułki. Wystarczy włożyć kilka punktów, żeby nie zmachać się za bardzo dźwigając pożądany ekwipunek.
  • Zręczność - moim zdaniem: nigdy za dużo zręczności :mrgreen: . Każdy dodatkowy punkt zarówno zwiększa szansę na unik jak i udany cios przeciwko coraz bardziej zręcznym przeciwnikom. Każdy wolny punkt powinien IMHO tu lądować.
  • Mądrość - wystarczy zaokrąglić do najbliższej szóstki, żeby dostawać dość sesji ćwiczeniowych, aby na bieżąco trenować do 60% otrzymywane umiejki w połączeniu z posiadaną inteligencją. Dobić do np. 18, potem zostawić.
  • Inteligencja - patrz mądrość, tylko zaokrąglamy do 3 i zmieniamy moc, a nie liczbę sesji ćwiczeniowych. Nie wiem na ile przydatna jest maksymalna mana, gram wojownikiem. IMHO dobić do np. 15, 18, potem zostawić.
  • Kondycja - nie jestem do końca pewien, w czym pomaga - prawdopodobnie w regeneracji hp i mv. Na ile warto rozwijać to na późniejszych levelach? Czy też warto dobić do np 18, 21 i zostawić? Czy jest jakiś sens rozwijać dalej, czego nie można nadrobić biżuterią regenracji?
Powyżej moje pomysły na rozwój, wnioski wyciągnięte z rozwijania mojego wojownika na 30 poziom. Jak na razie skupiam się na rozwoju zręczności wg powyższych zasad, mam jej już 38 i nie miałem na razie problemu z mobami "o podobnej sile", a czasem udaje się pokonać nawet "dużo bardziej doświadczone", jak np. szkieletor w SD. Wnioskuję zatem, że moja metoda nie działa tak źle, ale chętnie posłucham co mają na ten temat do powiedzenia osoby co mają kilka postaci na 80+ poziomie i to kilkoma profesjami, nie tylko wojownikiem ;-)
Zapraszam na Otchłań Wiki!

Brutha

Re: Jak optymalnie rozwijać postać?

Post autor: Brutha » pn maja 22, 2017 18:11

To czego nie wiedziałeś na temat kondycji i niektórych informacji o innych współczynnikach znajdziesz w moim temacie o nazwie "współczynniki".

Aha ja mam 44 kondycji bo kupiłem sobie za dużo zbroi :mrgreen: (ale ochrona 87 na 45 lvlu to chyba dużo)

amatayamada
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 05, 2017 16:52

Re: Jak optymalnie rozwijać postać?

Post autor: amatayamada » pn maja 22, 2017 20:06

Tak, widziałem ten temat po napisaniu tego wątku, ale ciągle chętnie bym zobaczył buildy innych doświadczonych graczy :)
Zapraszam na Otchłań Wiki!

ODPOWIEDZ