Umiejętności - Skrytobójca/Wojownik

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Doldox
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 27, 2015 13:45

Umiejętności - Skrytobójca/Wojownik

Post autor: Doldox » śr maja 06, 2015 11:09

Witajcie,
chciałbym zapytać czy umiejętności unik/parowanie oraz zwiększenie obrażeń dla tych dwóch klas (innymi jeszcze nie grałem) zostały poprawnie zaplanowane. Mianowicie, Wojownik uczy się uników już na pierwszych poziomach, coś około 6-7 chyba, gdy zwiększenia obrażeń uczy się coś około 9-10 poziomu. Natomiast mając 16 poziom wojownika nie mam jeszcze umiejętności parowanie.
Screen z umiejętności Wojownika na poziomie 16: http://scr.hu/33oi/y41s3

U Skrytobójcy dość szybko uczymy się zwiększenia obrażeń, a uników dopiero na 9 poziomie! Parowania coś około 11 poziomu.
Screen z umiejętności Skrytobójcy na poziomie 12: http://scr.hu/33oi/flcsh

Czy tylko mnie wydaje się to dziwne ze umiejętności stricte dla Skrytobójcy (uniki), Wojownik otrzymuje prawie na początku przygody, gdy Skrytobójca otrzymuje wg mnie umiejętności(zwiększenie obrażeń, parowanie) dla Wojownika. Oczywiście mogą korzystać z tych umiejętności ale wg mnie kolejność otrzymywania ich powinna być odwrotna. Skrytobójca powinien uniki otrzymać troszkę szybciej. Tak jak Wojownik zwiększenie obrażeń jak i Parowanie powinny być dostępne troszkę wcześniej, a unik później jeśli w ogóle. Nie wyobrażam sobie wojownika ubranego w ciężką zbroję unikającego ataków wroga, za to osłanianie się tarczą i parowanie mieczem jak najbardziej. Podobnie nauka u Skrytobójcy umiejętności takich jak: topory, dzidy, bicze, maczugi - kłóci się z ideą tej klasy postaci - takie tam luźne rozmyślania :D

Jeszcze pytanie co do skrytobójcy. W gildii znajdujemy książkę pod tytułem Dmuchawka i Ty, jest tam wzmianka o sztyletach i właśnie dmuchawce. Czy istnieje taka broń? Ma ona dla Skrytobójcy jakiekolwiek zastosowanie? Byłem w sklepie dla Łowcy i tam są tylko proce, łuki i kusze.

Awatar użytkownika
...
Posty: 89
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 10:47

Re: Umiejętności - Skrytobójca/Wojownik

Post autor: ... » śr maja 06, 2015 12:36

Moje cziterskie źródła mówią tylko, że nie ma umiejętności "dmuchawki". Z tymi broniami to rzeczywiście jakoś dziwnie. Skrytobójca dostaje szermierkę i znajomość anatomii jako dwa ostatnie...
...

ODPOWIEDZ