Kości do gry + jak działa sztylet mrozu?

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Parzival
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 03, 2015 23:14

Kości do gry + jak działa sztylet mrozu?

Post autor: Parzival » ndz maja 03, 2015 23:34

Witam, mam dwa pytania:
1. czy można mieć wiele przedmiotów typu "kości do gry" czy "stare manuskrupty" na raz? Np. kupimy 5 starych manuskryptów za ok 200 zl każdy i mamy +5 do inteligencji. Czy takie przedmioty działają z ekwipunku?
2. Pod umiejętność sztylet mrozu (wyćwiczone na 53%) mam przyporządkowane "m", ale gdy je wpiszę wyświetla się "nie udało ci się skoncentrować", a po kilku próbach "minęła godzina, zdekoncentrowałeś się". Natomiast gdy wpisałem "czaruj sztylet mrozu" najpierw pisało "straciłeś koncentrację", a po kilku próbach coś w stylu: "używasz mrozu do walki sztyletem", ale nie pamiętam dokładnie. Skąd te różnice (przecież "m" powinno działać tak samo jak "czaruj sztylet mrozu"), i czy ta umiejętność działa tak jak myślę, tz. zaczarowywuje sztylet, żeby zadawał więcej obrażeń? Gdzie to widać, że sztylet jest zaczaroowany? czy jednokrotne użycie czaru starcza na zawsze?
PS. A może się mylę i tej umiejętności używa się inaczej?

ElegantAndrogyne
Posty: 131
Rejestracja: pt lut 04, 2011 16:45

Re: Kości do gry + jak działa sztylet mrozu?

Post autor: ElegantAndrogyne » pn maja 04, 2015 3:20

/przyp dotyczy przyporządkowania klawisza do późniejszego użycia w walce. Poza walką to nie działa - od tego jest komenda "alias". Klawisz "m" jest zaś przydzielony na sztywno do medytacji.
Najlepiej zrobić "alias sm czaruj sztylet mrozu" i rzucić czar za pomocą "sm".
Czar powinno być widać po wywołaniu polecenia "działanie".

Olivard
Posty: 26
Rejestracja: pn kwie 27, 2015 16:48

Re: Kości do gry + jak działa sztylet mrozu?

Post autor: Olivard » pn maja 04, 2015 5:17

1. te przedmioty dają bonus z ręki dopiero bodaj.

Parzival
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 03, 2015 23:14

Re: Kości do gry + jak działa sztylet mrozu?

Post autor: Parzival » pn maja 04, 2015 13:17

aha, czyli broń w prawej (dobądź) a inne przedmioty w lewej (załóż). Dzięki. Ale trochę szkoda że nie można używać wielu przedmiotów na raz np. lampy i kości do gry :)

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Kości do gry + jak działa sztylet mrozu?

Post autor: johnnyknoxville » pn maja 04, 2015 16:40

Niestety masz tylko po jednej ręce lewej i prawej. Na dodatek niektóre bronie wymagają trzymania oburącz, co wyklucza wędrówki z taką bronią i np. lampą założonymi jednocześnie. Za to można ubierać cztery pierścionki na palce, dwie bransolety na nadgarstki, i chyba dwa naszyjniki - choć szyję masz tylko jedną :)

ODPOWIEDZ