Strona 1 z 1

Mechanika gry

: wt kwie 28, 2015 14:29
autor: Pretor
Gdzie można sprawdzić algorytmy rządzące światem gry? Np. ile many na poziom dla danej wysokości cechy inteligencja. Ile obrażeń dla danej cechy siła etc. Ile co oznacza dany poziom regeneracji hp? Ogólnie taka mała encyklopedia ;) Byłoby to bardzo pomocne przy rozwijaniu postaci i podejmowaniu decyzji.

Re: Mechanika gry

: wt kwie 28, 2015 15:30
autor: johnnyknoxville
Pewnie, że byłoby pomocne, ale z drugiej strony czy nie fajniej sememu dochodzić do pewnych zależności metodą prób i błędów? Według mnie wystarcza mieć pewne wyczucie, aby odpowiednio inwestować sesje treningowe i nie ma konieczności szczegółowej kalkulacji współczynników. Nie musimy za każdym razem tworzyć potwora ze współczynnikami wyśrubowanymi na maxa, a przy rozwoju postaci wystarczy pamiętać, że postaciami magicznymi inwestujemy głównie w mądrość i inteligencję, zaś postacie niemagiczne powinny rozwijać siłę i kondycję.

Re: Mechanika gry

: wt kwie 28, 2015 18:15
autor: tangarr
Na początek radzę ładować punkty w kondycję (dzięki czemu będziesz dostawał więcej hp co poziom i wolniej męczył podczas noszenia ciężarów) i inteligencję (tylko dla postaci magicznych, wpływa na ilość many co poziom).
Następnie można wbić trochę punktów do siły.
Jednak zdecydowanie najważniejszym atrybutem jest zręczność. Dzięki dużej zręczności można wyjść bez szwanku z walki z potężnymi przeciwnikami.

Re: Mechanika gry

: wt kwie 28, 2015 18:31
autor: ...
ale jeśli damy punkty w kondycję/mąd/int po rozwinięciu innych atrybutów tak jakby stracimy dodatkowe statystyki na poziom. Więc jeśli ktoś chce wymaksować postać powinien na początku dawać tylko w skalujące z poziomem.

Re: Mechanika gry

: śr kwie 29, 2015 13:38
autor: Kejmil
W Otchłani moim ulubionym elementem gry jest poznawanie jej samemu, myślę że to jest dobre. :)

Re: Mechanika gry

: czw sie 18, 2016 20:58
autor: 3dh
Pretor pisze:Gdzie można sprawdzić algorytmy rządzące światem gry? Np. ile many na poziom dla danej wysokości cechy inteligencja. Ile obrażeń dla danej cechy siła etc. Ile co oznacza dany poziom regeneracji hp? Ogólnie taka mała encyklopedia ;) Byłoby to bardzo pomocne przy rozwijaniu postaci i podejmowaniu decyzji.
Dobre pytanie.