Otchłań + Android

Rozmaite wątki i dyskusje, które nie pasują do innych działów. Powinny mieć cokolwiek wspólnego z Otchłanią... ;)

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Awatar użytkownika
beluosus
Posty: 451
Rejestracja: śr cze 23, 2004 15:39
Lokalizacja: Acheront
Kontakt:

Otchłań + Android

Post autor: beluosus » pn kwie 09, 2012 16:16

Dzisiaj z ciekawości zainstalowałem sobie aDosBox na Androidzie. Oczywiście pierwszą aplikacją jaką przetestowałem była Otchłań (v1.2k). Niestety sprzęt jest słaby (GT-S5570) więc ani rozdzielczość, ani szybkość nie powala. Myślę, że na o klasę lepszym telefonie będzie działać znośnie (zwłaszcza z klawiaturą QWERTY). :)
>>> http://youtu.be/h6tkZmaweqQ
Na każdą świętość jest bluźnierca
Na każdą Otchłań - spojrzenie wzwyż
Na każdą boskość - Krzyż

the_r
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 01, 2011 15:24

Re: Otchłań + Android

Post autor: the_r » pt kwie 13, 2012 19:37

Hehe. Z Weqiem już w zeszłym roku o tym mailowo rozmawiałem :). A propos telefonu w klawiaturą - zdjęcie w wątku viewtopic.php?f=14&t=804 napawa radością :).

Co do wydajności - może Desire Z nie jest już telefonem z najwyższej półki, ale tak czy tak emulacja DOSa pozostawia wiele do życzenia - Otchłań jest raczej niegrywalna. No ale jest jeszcze wersja linuksowa, którą będzie pewnie odpalić dużo łatwiej. Bądź, co bądź - Android to linuks :).

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Otchłań + Android

Post autor: Weq » sob lut 28, 2015 16:18

ewela90 pisze:Również dopiero co zainstalowałam sobie to na swoim samsungu. NIe za bardzo do mnie przemawia ta apka, moze jednak mam za słaby telefon...
Sama jesteś apka.
To już 6 konto z którego wrzucacie bezsensowne posty (po 3 za jednym zamachem). Wzięlibyście się do normalniej roboty a nie spamowali po forach. Konta wylatują.
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

adasko002
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 18:13

Re: Otchłań + Android

Post autor: adasko002 » śr kwie 29, 2015 18:32

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum więc w pierwszych słowach chciałbym wyrazić podziękowania i wyrazy uznania dla twórcy Otchłani. O grze dowiedziałem się kilka dni temu i jestem miło zaskoczony :)
Co do grania na Androidzie, czy tez innych urządzeniach mobilnych, poradziłem sobie z tym w bardzo prosty sposób - mianowicie. Na potrzeby prywatnych projektów w domu stoi sobie mini PC na Debianie jako serwer SVN. Naturalnie odpalony jest tez również serwer SSH, a na routerze ustawione jest przekierowanie odpowiednich portów. Zewnętrzny IP mam stały, a zarejestrowana darmowa domena ustawiona na przekierowanie ruchu pod mój adres. Na ów domowym serwerze leży sobie ściągnięta Otchłań.
Jak gram? - z jakiegokolwiek urządzenia, jakimkolwiek klientem SSH łącze się do mojego serwera i odpalam Otchłań (pod Androidem polecam JuiceSSH - zachowuje formatowanie i kolory, oraz ma bardzo przyjemny IF). Dodatkowym plusem jest to ze zapisy gry też leżą w jednym miejscu i czy jestem w domu, w pracy (czysto teoretycznie), czy w poczekalni u fizjoterapeuty mogę się zalogować i kontynuować przygodę :)
Każdemu kto potrafi taki setup sobie zestawić, i ma dostęp do jakiekolwiek serwera z wymaganą usługą to polecam takie rozwiązanie - niesamowity plus tego że do grania wystarczy sam terminal :)

ElegantAndrogyne
Posty: 131
Rejestracja: pt lut 04, 2011 16:45

Re: Otchłań + Android

Post autor: ElegantAndrogyne » śr kwie 29, 2015 19:06

Na dobrą sprawę wystarczyłaby Malinka z kartą wifi... tyle, że Otchłań dla Linuksa jest dostępna wyłącznie na i386 (działa na amd64 "automagicznie", dzięki multiarch-support). Gdyby skompilować na arm lub armhf, można by równie dobrze odpalić natywnie pod Androidem :)

DzieX
Posty: 128
Rejestracja: wt gru 23, 2008 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Otchłań + Android

Post autor: DzieX » czw kwie 30, 2015 11:36

adasko002 pisze:Dodatkowym plusem jest to ze zapisy gry też leżą w jednym miejscu i czy jestem w domu, w pracy (czysto teoretycznie), czy w poczekalni u fizjoterapeuty mogę się zalogować i kontynuować przygodę :)
Ja ten mały problem rozwiązałem poprzez zainstalowanie Otchłani w katalogu OneDrive i mi się synchronizuje otchłań + mój plik z mapką.
[48% 100% 31% 22g 139exp G5]spo napis
"Otchłań rządzi!"

ODPOWIEDZ