Granie bez mapy

Rozmaite wątki i dyskusje, które nie pasują do innych działów. Powinny mieć cokolwiek wspólnego z Otchłanią... ;)

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Tusfull
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 13:10

Granie bez mapy

Post autor: Tusfull » czw maja 18, 2017 12:27

Hej, jak w tytule, da się?
Siedzę na linuxie i nie działa mi program "IMMERSIVE MAP" by robić mapkę a z drugiej strony nie wyobrażam sobie siedzieć z kartka i dlugopisem.

amatayamada
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 05, 2017 16:52

Re: Granie bez mapy

Post autor: amatayamada » czw maja 18, 2017 14:10

Mogę się podzielić moją (uwaga, jeśli jesteś wcześnie w grze może zawierać spoilery), co prawda jeszcze niekompletną: link.

Na razie jest w pojedynczym pliku graficznym, ale planuję, jak będzie trochę bardziej na ukończeniu, wrzucić ją w aplet pozwalający na przeglądanie podobne do google maps na otchłań wiki.

Zresztą, jak kilka dni pograsz zerkając na mapę, to potem już będziesz znał większość ważnych ścieżek/miast na pamięć ;-)

Program użyty do stworzenia mapy do MUD Map Designer, możesz go spróbować uruchomić pod WINE. Ale oczywiście żeby dorobić automapping do tego programu pod Linuksem to trzeba się już trochę bardziej napocić, choć nie jest to niemożliwe (słowo klucz to xdotool). Ja pod Windowsem sobie skleciłem skrypt w autohotkey, który mi rysuje w MMD mapę jak zwiedzam.
Zapraszam na Otchłań Wiki!

Brutha

Re: Granie bez mapy

Post autor: Brutha » czw maja 18, 2017 15:00

Ja kiedyś miałem mapę na papierze, ale w końcu znudziło mi się jej dalsze robienie, więc zacząłem grać bez mapy. Mam 43 lvl i idzie mi bardzo dobrze.

Według mnie mapa jest niepotrzebna, wystarczy wiedzieć w mniej więcej jakim kierunku trzeba iść, a dokładne odległości są niepotrzebne.

Tusfull
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 13:10

Re: Granie bez mapy

Post autor: Tusfull » czw maja 18, 2017 15:52

Na linuxie jestem nowy więc stworzenie czegoś takiego to byłby cud : /

Jakop
Posty: 98
Rejestracja: śr lip 20, 2016 16:40

Re: Granie bez mapy

Post autor: Jakop » pt maja 19, 2017 22:44

Chłopie :D Ja cały świat prawie w głowie mam :)
Jestem za leniwy na tworzenie mapy, po drugie mam dobrą pamięć więc nie musze jej mieć :P

PanHagrid
Posty: 46
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 22:03

Re: Granie bez mapy

Post autor: PanHagrid » wt maja 30, 2017 16:27

Swoją pierwszą mapę robiłem w excelu, jeśli masz min. 2 monitory to jest to całkiem przyjemne :P nie testowałem OtcPlus, ale może będzie działał na wine.

ODPOWIEDZ