Dział z buildami postaci?

Rozmaite wątki i dyskusje, które nie pasują do innych działów. Powinny mieć cokolwiek wspólnego z Otchłanią... ;)

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Diabl0
Posty: 123
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 23:14

Dział z buildami postaci?

Post autor: Diabl0 » pn kwie 27, 2015 23:13

A może by tak założyć dodatkową kategorię na forum poświęconą konkretnym klasom postaci i sposobie ich rozwijania? Moglibyśmy się tam dzielić informacjami dotyczącymi tego, jakie umiejętności zdobywane są przez poszczególne klasy, które umiejętności są pożyteczne i kiedy warto je ćwiczyć, które cechy warto trenować, jak i kiedy itp. Taka luźna myśl. :)

Doldox
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 27, 2015 13:45

Re: Dział z buildami postaci?

Post autor: Doldox » wt kwie 28, 2015 11:49

Można by stworzyć jeśli nie nową kategorię to w nowe topici o danej klasie postaci. Gdzie każdy kto gra może po krótce tworzyć opis w miarę przechodzenia. Jakie umiejętności wpadają na jaki poziom itd. Ma to dwa plusy. Zostawia się ślad po własnej rozgrywce oraz gracz chcący stworzyć postać będzie miał info czego się spodziewać ;) A rozwój postaci i tak zrobi po swojemu.

Yiru
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 14:41

Re: Dział z buildami postaci?

Post autor: Yiru » wt kwie 28, 2015 14:46

Na pewno będzie to dobre rozwiązanie.
Nowi gracze (np. ja) nie będą mieć problemów z wyborem klasy na początku. Oczywiście jest smaczek w graniu i popełnieniu błędów, ale w końcu nie każdy musi korzystać z pomocy i będą grać jak uważają.

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Dział z buildami postaci?

Post autor: johnnyknoxville » wt kwie 28, 2015 15:52

Takie informacje dawno temu znajdowały się na pewnym "fajpejdżu" Otchłani, ale to było jeszcze w czasach, kiedy w Mantarze funkcjonowała szkoła ;) Były nawet poradniki gry postaciami w poszczególnych profesjach. Ja osobiście uważam, że podawanie wszystkiego "na tacy" odbiera każdemu tę radość odkrywania. Np. w moim przypadku po zdobyciu każdego kolejnego poziomu pierwsza wpisana komenda to "umiejętności" i sprawdzanie, czy aby nie pojawiło się coś nowego :) Obawiam się, że wcześniejsze poznanie wszystkich sekretów Otchłani przed samodzielnym ich odkryciem może działać demotywująco.
@Yiru:
A jaki to problem z wyborem klasy na początku? Mam ochotę zagrać np. jako złodziej - wybieram złodzieja; chcę sobie poczarować - wybieram maga. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś tworzył postacie w każdej z tych profesji i je rozwijał.
W każdym razie jak wolicie aby o wyborze profesji decydowało to, że na n-tym poziomie nabywa się jakąś umiejętność, to możecie tworzyć takie działy. Może od razu dział, w którym każdy będzie mógł wrzucić plik zapisu gry z postacią na 100 poziomie doświadczenia :D

Saran
Posty: 38
Rejestracja: sob kwie 25, 2015 13:31

Re: Dział z buildami postaci?

Post autor: Saran » wt kwie 28, 2015 18:21

Jestem tego samego zdania, co mój przedmówca. Nie warto. Lepiej samemu wszystko odkrywać.

ODPOWIEDZ