Rebma

Gdzie można natknąć się na którąś z przygód i jak ją przejść? Co zrobić z sercem i gdzie znaleźć soczewkę? Tu możesz znaleźć odpowiedzi

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Rebma

Post autor: johnnyknoxville » pt maja 25, 2012 22:45

Witam
Czy ktoś mi powie o co chodzi temu Gerwazjuszowi? On sam jest cienki jak barszcz, a mi mówi, że jestem za mało doświadczony. Niby mogę go zdewastować i pozbierać to, co tam trzyma w swoim mieszkanku, ale chyba nie tędy droga. A może coś przeoczyłem? Od 70 do 80 poziomu doświadczenia nic nie mogę wykombinować z tym questem. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Johnny Knoxville

Awatar użytkownika
kicek
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 11, 2007 12:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Rebma

Post autor: kicek » sob maja 26, 2012 0:53

Sam kilka lat temu miałem ten sam problem i niestety nie udało mi się go rozwiązać... Wiem tylko tyle, że docelowo trzeba się dostać pod obelisk na placu Hexenlore (czyli kierunek "d"), tam jest zalany tunel który trzeba przebyć. Ja już dobrze nie pamiętam, ale chyba na ulicy wodnej (czy wodnistej jakoś tak) jest mieszkanie Gerwazjusza, do którego się włamałem a w nim zapas powietrza chyba potrzebny do przebycia owego tunelu). Tyle wiem na ten temat, jak coś wykminisz daj znać, bo wciąż mam gdzieś sejwa zatrzymanego na tym właśnie queście i z chęcią go dokończę :D
Znów odpalić O. bezcenne ;)

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Rebma

Post autor: johnnyknoxville » pn cze 04, 2012 21:13

Jakaś zmowa milczenia, czy co?
Gonię po całym świecie, a Hexenlore już przekopałem wzdłuż i wszerz - przynajmniej tak mi się wydaje. Nie wiem co mogłem jeszcze pominąć/przeoczyć. Może trzeba mieć jeszcze wyższy poziom doświadczenia (albo niższy)? Czy znajdzie się ktoś tak uprzejmy i udzieli jakiejś dokładniejszej wskazówki niż te podane przez Gerwazjusza?
kicek pisze:zapas powietrza chyba potrzebny do przebycia owego tunelu
Wydaje mi się, że ten zapas (kula tlenu) to nie wszystko co jest potrzebne do chodzenia pod wodą. Kiedy próbowałem wędrować w zalanych korytarzach krypt, to tlenu ubywało nawet jak miałem tą kulę założoną.

Pozdrawiam
JohnnyKnoxville

Awatar użytkownika
szkopek
Posty: 30
Rejestracja: sob gru 20, 2008 15:44

Re: Rebma

Post autor: szkopek » wt cze 05, 2012 2:43

Szczerze ci powiem, że nie pamiętam. Jeśli czas pozwoli i dojdę do tego momentu to opiszę jak sobie z tym poradziłem;P

Jak zaczęliście mówić o kuli tlenu od razu przypomniało mi się coś. Można było w jakiejś jaskini przepłynąć pod wodą, w wiosce gnomów, na północ od Mantaru, jeśli dobrze pamiętam. Ciekawe co tam było... cholera;]

Awatar użytkownika
kicek
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 11, 2007 12:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Rebma

Post autor: kicek » wt cze 05, 2012 4:29

Coś mi świta z tą zalaną jaskinią.
Ech, kurcze, człowiek tyle jeszcze nie wie o tej Otchłani. Chyba nawet sam Weq nie wie wszystkiego :P
Znów odpalić O. bezcenne ;)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Rebma

Post autor: Weq » wt cze 05, 2012 10:13

Jest to akurat niewykluczone, z tego względu, że już tak długo piszę tę grę, że jeśli gdzieś nie ma błędu to mogę do tego miejsca latami nie wracać :D
I w efekcie zapomnieć o co chodziło tu czy tam ;)
Weq
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Awatar użytkownika
kicek
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 11, 2007 12:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Rebma

Post autor: kicek » śr cze 06, 2012 1:35

Ale z rebmą to akurat przesadziłeś, ot co :P
Znów odpalić O. bezcenne ;)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Rebma

Post autor: Weq » śr cze 06, 2012 11:12

Że niby w jakim sensie :P
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Awatar użytkownika
kicek
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 11, 2007 12:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Rebma

Post autor: kicek » śr cze 06, 2012 14:03

A że niby w takim sensie, że kicek ni w ząb nie może tego questa rozgryźć!!! i nie tylko on :P
Znów odpalić O. bezcenne ;)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Rebma

Post autor: Weq » śr cze 06, 2012 16:04

Aaaa a tam nie było błęda przypadkiem w tym queście?
Ustosunkuję się szczegółowo jak na chatę dotrę... :)
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Awatar użytkownika
kicek
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 11, 2007 12:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Rebma

Post autor: kicek » śr cze 06, 2012 18:30

Eeeeee o błędzie to ja nic nie wiem! Ale ostrzegam! Odpowiesz za mój małżeński kryzys z czasów, kiedy biegałem po całej Otchłani szukając możliwości wykonania tego questa, jeśli to był błąd :D
Znów odpalić O. bezcenne ;)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Rebma

Post autor: Weq » śr cze 06, 2012 20:05

Kicek masz sejwa z tego momentu? Nie chcę robić spojlera a powiem Ci co trzeba zrobić jak się pogada z Gerwazjuszem.
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Rebma

Post autor: johnnyknoxville » śr cze 06, 2012 22:54

szkopek pisze:Jak zaczęliście mówić o kuli tlenu od razu przypomniało mi się coś. Można było w jakiejś jaskini przepłynąć pod wodą, w wiosce gnomów, na północ od Mantaru, jeśli dobrze pamiętam. Ciekawe co tam było... cholera;]
Może masz na myśli to zejście do podwodnego korytarza pod kryptami w lesie na północ od Mantaru? Z ciekawości przeczesałem jeszcze dzisiaj tą wioskę gnomów , o której piszesz (wzdłuż, wszerz, wzwyż i wniż), ale nic nie znalazłem. Owszem, jest tam jakaś studnia, jest jakaś zamknięta kopalnia, ale żadnego podziemnego przejścia tam nie znalazłem).
Weq pisze:Kicek masz sejwa z tego momentu? Nie chcę robić spojlera a powiem Ci co trzeba zrobić jak się pogada z Gerwazjuszem.
Jeśli uda się Wam dotrzeć do sedna sprawy, to proszę chociaż o mały fragment solucji dotyczący tego momentu questu, w którym utknąłem.

Awatar użytkownika
kicek
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 11, 2007 12:34
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Rebma

Post autor: kicek » czw cze 07, 2012 9:16

Weq no gdzieś mam, muszę tylko pogrzebać :) Ale... jeśli tam nie ma błędu to MUSI się dać to rozwiązać samemu... da się? :D
Znów odpalić O. bezcenne ;)

Awatar użytkownika
szkopek
Posty: 30
Rejestracja: sob gru 20, 2008 15:44

Re: Rebma

Post autor: szkopek » wt cze 12, 2012 12:32

johnnyknoxville pisze:Może masz na myśli to zejście do podwodnego korytarza pod kryptami w lesie na północ od Mantaru? Z ciekawości przeczesałem jeszcze dzisiaj tą wioskę gnomów , o której piszesz (wzdłuż, wszerz, wzwyż i wniż), ale nic nie znalazłem. Owszem, jest tam jakaś studnia, jest jakaś zamknięta kopalnia, ale żadnego podziemnego przejścia tam nie znalazłem).
Dałbym sobie rękę uciąć, że to wioska gnomów lecz skoro przeczesałeś i nie znalazłeś, musiałem się pomylić ;)

ODPOWIEDZ