Przywitanie + dwie sprawy

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Liczi
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 16, 2014 16:03

Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Liczi » pn cze 16, 2014 16:27

Cześć :)

W Otchłań spróbowałem grać parę dobrych lat temu, niestety były to próby dość nieudane (zrzucam odpowiedzialność na mój młody wiek :D). Teraz gram na nowo, już w pełni i na poważnie, w oczekiwaniu na nową wersję. No, to tyle w kwestii przywitania.

1) Jest jakiś w miarę szybki sposób na poprawę swojej reputacji? Coś, co mogę zrobić praktycznie nie opuszczając Mantaru? Albo w ogóle inaczej: jaki jest sposób na poprawę reputacji. Questy?

2) Czy można 'zobaczyć', jak różni się jedna broń od drugiej jeśli chodzi o jej statystyki, czy coś w tym stylu, czy po prostu grać na zasadzie: droższe znaczy lepsze?

Z góry dziękuję, jeśli ktoś odpowie :D

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Weq » wt cze 17, 2014 20:03

Jakoś nikt się nie kwapi :P

1) W 1.2k questy umiarkowanie - bardziej Biuro Tajemnic
2) magiczne mają czar identyfikacja - a również szaman w wiosce gnomów coś niecoś powie.
Proszę bardzo :P
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Liczi
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 16, 2014 16:03

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Liczi » czw cze 19, 2014 12:01

Dziękuję ^^ Właśnie odkryłem, dlaczego reputacja mi spadała. Na początku myślałem, że to po prostu kwestia bycia skrytobójcą (wiadomo, nikt nie lubi ludzi mordujących innych dla pieniędzy). Ale kto by pomyślał, że ludzie tak źle reagują na próbę spania w miejscu publicznych :-P

Właśnie "odkryłem" dział archiwum na tym forum, jakoś wcześniej nie zwróciłem uwagi, a google nie wyświetlało wyników z tego forum. Także teraz nie powinno być problemów już, w razie kłopotów odpowiedzi znajdę, ale mam jeszcze jeden, ostatni problem: jak zagadać/zapytać żebraka o gildię nekromantów? Wiem, że powinien mieć jakieś informacje na ten temat, ale nie ma mi nic do powiedzenia. Na forum był podobny problem, ale nierozwiązany.

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Weq » czw cze 19, 2014 22:20

Chyba Lotrhar coś wspomina o spaniu na mieście ;)
Co do rozmowy z żebrakiem - "zagadaj żebrak".
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Liczi
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 16, 2014 16:03

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Liczi » czw cze 19, 2014 22:38

Problem w tym, że właśnie żebrak ciągle nie ma nic do powiedzenia, czy bym go nie zagadywał czy zapytywał (o wszystko: gildię, nekromantów, drogę). Do gildii doszedłem już sam, ale i tak wygląda to na swego rodzaju bug (chyba, że jest dwóch żebraków i tylko jeden ma coś do powiedzenia, bo Lothar, z tego co pamiętam, mówi o żebraku w części południowej, a tymczasem ten, o którym wiem jest raczej w części północnej - ulica Tylna <271,339,13>)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Weq » czw cze 19, 2014 23:45

Zdecydowanie zły żebrak :P
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

szefo
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 16:39

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: szefo » ndz lip 20, 2014 16:48

Cześć. Ostatnio znowu gram w Adoma i Dungeon Crawl: Stone Soup. Zaskoczyło mnie, jak te gierki się pozmieniany. Szkoda, że Otchłań stoi w miejscu... od lat wersja 1.2 jest niezmiennie do pobrania, chyba przez 10 lat ciągle to samo. Natomiast już taki wiekowy Adom ma wsparcie dla Win7 :( . Myślę że jedyne czego brakuje Otchłani to tylko mapy z prawdziwego zdarzenia, żeby nie trzeba było znowu robić ręczne rysunki i liczyć kratki, żeby szybko dojść do innego miasta.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Weq » ndz lip 20, 2014 17:11

Schlebia mi porównanie do Adoma ;) Sam w niego trochę pogrywałem. Ale niestety Adom jest jednak o ligę do przodu, chociażby dlatego, że ma dużo większe zaplecze fanów/graczy/testerów, którzy dostarczają cennej "informacji zwrotnej".
Z drugiej strony - wersja 1.3 jest tak różna od 1.2 (a i ta różnica ciągle narasta), że może spokojnie pretendować do miana Otchłani II. Ale też te zmiany kosztują cenny czas.
Inna sprawa, że 1.3 ukaże się w tym roku, a na pewno w wersji beta. I tym razem mówię to z absolutną pewnością :)
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Weq » pt gru 19, 2014 15:01

A witamy kolegę. Tu się ostatnio dużo nie dzieje :)
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: johnnyknoxville » pt sty 02, 2015 20:06

Nic nie ożywi tego forum tak skutecznie jak ukazanie się Otchłani w finalnej wersji 1.3.
Ale Weq najwyraźniej doszedł do wniosku, że fajniejsza zabawa jest jak się zajączka goni, niż gdy się go już złapie, dlatego w oczekiwaniu na nową wersję możemy sobie podyskutować o trapiących nas kwestiach, których nie udało się rozwiązać w wersji 1.2.
Ja na przykład nie wykombinowałem do tej pory o co chodzi ze skarbcem u Artefixa, który niby otwieram choć wcale nie otwieram, albo jak otworzyć przejście ukryte w labiryncie na północ od Dominion.
Pozdrawiam
Johnny Knoxville

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Weq » ndz sty 04, 2015 1:55

No cóż, krytyka zasłużona :P Mam nadzieję, że Cię finalny produkt nie rozczaruje :)

Co do pytań:
1) Miejsce związane z questem "zaginiony artefakt"
2) O ile mnie pamięć nie myli w wersji 1.2k nie dało się otworzyć tego miejsca (bug) - ale może mnie ktoś poprawi...
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: johnnyknoxville » ndz sty 04, 2015 17:40

Intencją mojej poprzedniej wypowiedzi nie była krytyka, a raczej wyrażenie prywatnej refleksji na temat niekończącego się wyczekiwania fanów Otchłani na nową wersję gry. Teraz, gdy już czekanie dobiega końca mam nadzieję, że nie braknie mi czasu i motywacji do eksplorowania nowych krainek.
A wogóle to dzięki Weq za odpowiedzi dotyczące lokacji:)
Żeby nie wchodzić za bardzo w offtopic, to kwestię skarbca Artefixa i "zaginionego artefaktu" poruszę w odrębnym wątku w dziale dotyczącym przygód.
Pozdrawiam
Johnny Knoxville

Odyseusz
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 8:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przywitanie + dwie sprawy

Post autor: Odyseusz » śr kwie 15, 2015 9:54

Witam wszystkich, Damian mi na imię, jednak zawsze identyfikuje się z imieniem Odyseusz (Odys).

Do próby zagrania w Otchłań skłoniło mnie jedno, otóż, jest mi wstyd to po pierwsze, że od tak długiego czasu gry na rynku dopiero teraz się o niej dowiedziałem. Szukałem długo takiej gry tekstowej, która pozwala na rozwój postaci i interakcję z otoczeniem. Wcześniej próbowałem Vallheru ale to nie bardzo trafiło w mój gust, za dużo bug'ów, które prowadziły do szybkiego wzbogacania się i tym samym do znudzenia się rozgrywką. Jak już wcześniej pisałem o próbie zagrania, gdyż na win Vista wywala mi błąd zaraz przy wejściu do miasta. Na ten moment nie mam możliwości sprawdzenia na innej platformie, ale myślę, że w domu coś sobie postawię. Nie mniej jednak dobrze byłoby wykombinować jak uruchomić grę na nowszych platformach.

Mam nadzieję, że aktywnie będę uczestniczył na forum jak i w rozgrywce. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ