Gnomia broń

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Karaluch
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 21, 2020 20:47

Gnomia broń

Post autor: Karaluch » sob sty 15, 2022 22:40

Witam wszystkich,
niedawno zrobiłem kilka wypadów do gnomiej wioski, gdzie to ostatnio zabiłem strażników. Oprócz pancerzy zdobyłem także broń - gnomi miecz i gnomi topór. I tutaj pytanie - jaką "wartość bojową" mają te bronie? Czy da się to sprawdzić (nie będąc magiem)?
Ponadto mam pytanie natury ogólnej - czy warto w ogóle inwestować w rozwój umiejętności topory? Czy może spore obrażenia nie rekompensują wagi?

Z góry dziękuję za odpowiedź i dołączam dane dla kontekstu
Pozdrawiam
Załączniki
screen.png
screen.png (18.24 KiB) Przejrzano 3790 razy

Karaluch
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 21, 2020 20:47

Re: Gnomia broń

Post autor: Karaluch » pn sty 17, 2022 20:42

Jeszcze jedna sprawa - szaman w wiosce gnomów mówi, że identyfikuje odpłatnie przedmioty. Czy da się z takiej usługi skorzystać? W opcjach dialogowych z nim widzę jedynie zakup przepisu na miksturę.

Eru
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 03, 2005 17:58
Lokalizacja: MUC
Kontakt:

Re: Gnomia broń

Post autor: Eru » wt sty 18, 2022 22:20

Żeby zidentyfikować przedmiot u szamana trzeba wpisać (poza rozmową): "identyfikuj <przedmiot>" albo "identyfikacja <przedmiot>" (już nie pamiętam dokładnie).

Jeśli masz kilka sztuk danego przedmiotu, to możesz jedną z nich sprzedać. Wtedy pojawia się na liście sprzedawcy i można sprawdzić bonus do obrażeń, który jest (z tego co wiem) jedynym* wyznacznikiem efektywności broni. Natomiast jej waga (wraz z pozostałymi przedmiotami) wpływa tylko na zużycie mv. Musisz więc sam zdecydować, czy warto poświęcić te kilka kg.

W temacie umiejętności, to jedyną nieoczywistą podpowiedzią jest to, że typów mieczy (mieczów?) jest najwięcej w porównaniu do innych rodzajów broni.

Btw, 50 kg wygląda na dość dużo. Jesteś pewien, że nie nosisz ze sobą czegoś dużego, np. zwłok? No chyba że to zbroja tyle waży, ja grając magiem musiałem zawsze na tym oszczędzać.

(*) a, zapomniałem, że broń może też dawać bonusy do innych statystyk: zwiększać siłę, zręczność, maks mana itp - wtedy trzeba dokonywać trudnych wyborów :D
Niech dźwięczy, męczy, aż do zadyszki, śmiechu mi trzeba przede wszystkim

Karaluch
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 21, 2020 20:47

Re: Gnomia broń

Post autor: Karaluch » pt sty 21, 2022 23:08

Dzięki wielkie za odpowiedź. Rzeczywiście sprzedałem te przedmioty i potem sprawdziłem potem na liście. Można zapisać przed i ewentualnie potem wyjść jak się okaże, że jednak nie chcieliśmy sprzedawać. Z tego co pamiętam goblińska broń nie miała jakiś piorunujących obrażeń, ale dawała +1 do kondycji. Sprawdzę to jeszcze dokładnie, może komuś się przyda.
Co do mojego 50-kilowego ekwipunku, to była wyjątkowa sytuacja, bo zrobiłem mały rozbój w wiosce i trochę przedmiotów się nazbierało, ale sprzedałem większość i jest w porządku. Ale dzięki za troskę :)

Karaluch
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 21, 2020 20:47

Re: Gnomia broń

Post autor: Karaluch » wt sty 25, 2022 18:44

Załączam statystki gnomiej broni oraz - dla porównania - długiego miecza.
Jeśli chodzi o komendę identyfikuj/identyfikacja u szamana - u mnie nie działa, ale w gruncie rzeczy już nie jest mi potrzebna.


Statystyki.png
Statystyki.png (3.87 KiB) Przejrzano 3734 razy

Eru
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 03, 2005 17:58
Lokalizacja: MUC
Kontakt:

Re: Gnomia broń

Post autor: Eru » wt sty 25, 2022 19:43

Sprawdziłem u siebie - u mnie działa "identyfikuj <nazwa przedmiotu>", z możliwością skrócenia do np. "ident". Możesz nawet sprawdzić, że tak ma być wpisując "pomoc ident" (a to już działa gdziekolwiek).
Niech dźwięczy, męczy, aż do zadyszki, śmiechu mi trzeba przede wszystkim

Karaluch
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 21, 2020 20:47

Re: Gnomia broń

Post autor: Karaluch » śr sty 26, 2022 12:04

Masz rację, działa. Prawdopodobnie dotąd źle wpisywałem, "indentyfikuj" czy jakoś tak... Dzięki za pomoc, może się kiedyś przyda.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ