Opuszczenie czerwonej pustyni.

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Rythin
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 17:09
Lokalizacja: Gorzow
Kontakt:

Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Rythin » czw sty 28, 2021 23:01

Hej.
Poniżej spoilery z tego, co już ogarnąłem:
Spoiler:
1. soczewka obrócona,
2. bestia pokonana,
3. wiem, że w południe w jakieś dni (ale u mnie nie codziennie) promień raz leci do budynku, raz na portal
Niezależnie od powyższego, lokacja z portalem się nie aktywuje. Czytałem inne wątki na forum, ktoś wspominał o błędzie portalu. Jest opcja wyjścia w 1.3 v76?

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Ivar Łucznik » czw sty 28, 2021 23:41

Mag ma czar "dom" - wtedy nie musisz się przejmować powrotem... ale jak grasz niemagiczną postacią, nie masz niebieskiej mikstury "na czarną godzinę" i tam rzeczywiście jest bug to kicha...
Pozostaje jedynie co jakiś czas kopiować gdzieś na bok sejwa, na wypadek takich sytuacji bez wyjścia...
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Rythin
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 17:09
Lokalizacja: Gorzow
Kontakt:

Re: Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Rythin » czw sty 28, 2021 23:51

Gram klerykiem, mam niewytrenowany czar dom na 1%. Trochę odpoczywałem dzisiaj i próbowałem go czarować, ale po 1,5 godz. w RL dałem sobie spokój. Jakieś alternatywy?

edit: No i fioletowa mikstura, którą nosiłem od Lothara awaryjnie też niestety nie działa. Ograniczenie levela?

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Ivar Łucznik » czw sty 28, 2021 23:57

O, myślałem, że ta mikstura działa wszędzie...
A może spróbuj znaleźć jakiegoś potworka (kręci się ich parę w okolicach "brzegów" pustyni). Jak dasz się zabić to powinno Cię z automatu wywalić w jakieś bardziej przyjazne miejsce ;)
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Rythin
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 17:09
Lokalizacja: Gorzow
Kontakt:

Re: Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Rythin » pt sty 29, 2021 0:07

Death before dishonour, i tak dalej... :D

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Ivar Łucznik » pt sty 29, 2021 11:34

To znaczy, że zadziałało? Czy limit żyć też już wyczerpałeś? :)
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

Eru
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 03, 2005 17:58
Lokalizacja: MUC
Kontakt:

Re: Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Eru » pt sty 29, 2021 22:14

Portal w v76 na pewno działa, ale... być może jest z nim coś nie tak, bo sam bardzo długo nie mogłem go uruchomić. W ogóle u mnie najpierw się uruchomił portal, a dopiero innym razem bestia.

Jeśli chodzi o dom wytrenowany na 1%, to: "10czaruj dom" wykona dziesięć kolejnych prób czarowania. Można próbować z wyższymi liczbami, aaale przy absurdalnie wysokich można umrzeć z głodu, bo ciągu komend nie da się zatrzymać. Jeśli problemem jest mana, to komenda 'medytuj' się przydaje - jak nie ma się odpowiedniej umiejętności to rzadko się udaje, ale jak już się uda, to dostaje się 300 many.
Niech dźwięczy, męczy, aż do zadyszki, śmiechu mi trzeba przede wszystkim

Rythin
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 17:09
Lokalizacja: Gorzow
Kontakt:

Re: Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Rythin » sob sty 30, 2021 17:27

Wydostałem się samobójstwem.
Co do tego, czy portal na pewno działa:
Spoiler:
U mnie też bestia i portal odpalają się w innym czasie, ale to chyba tak ma być. Przynajmniej tak mi wynika z czytania opisów. Jeśli stoję przy soczewce i w końcu dostaję qtext, że promień kieruje się na budynek, to po przejściu paru lokacji na północ spotykam bestię. Jeśli stoję przy soczewce i w końcu dostaję qtext, że promień kieruje się na portal, to po dojściu do portalu "wejdź portal" już nie działa, a opis lokacji sugeruje, że portal jest wyłączony. Czekanie przy portalu i spamowanie "wejdź portal" o godz. 12 nie przynosi efektu. Nota bene qtext soczewki pojawia mi się tylko przy odpoczywaniu, a poza odpoczywaniem już nie.

Eru
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 03, 2005 17:58
Lokalizacja: MUC
Kontakt:

Re: Opuszczenie czerwonej pustyni.

Post autor: Eru » sob sty 30, 2021 17:36

U mnie ostatnio najpierw poleciał promień do portalu, który już pozostał otwarty na zawsze. Dopiero przy następnej wizycie na pustyni otworzyłem budynek (portal pozostał cały czas otwarty). Dunno, pewnie jakiś losowy błąd, który czasem się pojawia, a czasem nie.
Niech dźwięczy, męczy, aż do zadyszki, śmiechu mi trzeba przede wszystkim

ODPOWIEDZ