Ile mogę udźwignąć ??

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Scrooch
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 21:06

Ile mogę udźwignąć ??

Post autor: Scrooch » pn sie 22, 2016 10:15

Witam wszystkich :)

Wiecie może ile mogę udźwignąć mając 24 siły? Oraz skąd mam wiedzieć kiedy jestem przeciążony a kiedy nie? Zastanawiam się nad tym ponieważ po osiągnięciu 6 poziomu poszedłem do kuźni kupić mojemu wojownikowi nowy set ( standardowy ) i okazało się że co 10 kratek teraz muszę odpoczywać...

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Re: Ile mogę udźwignąć ??

Post autor: einstein13 » pn sie 22, 2016 11:25

komenda `dane`
Jest tam napisane "jesteś przeciążony", albo brak tej komendy. :)

Nie wiem, ile trzeba mieć kg na jaki poziom siły (i kondycji), żeby być przeciążony, ale wiem, że przy pewnej wadze będziesz też tracił punkty życia.

Nie wiem, jak inni, ale ja ograniczam ilość ubioru do minimum (jakiegoś realnego). Na przykład jeśli stosunek punktów obrony do wagi jest mniejszy niż 1, nie zakładam przedmiotu. Oczywiście staram się podchodzić sensownie do sytuacji. Jeśli odkrywasz świat i robisz to "bezpiecznie", to niepotrzebne są ciężkie zbroje. Jeśli natomiast chcesz zabić stado stworów w wieży albo innym bagnie, to warto się zaopatrzyć w nieco cięższy ale mocniejszy ekwipunek.

Scrooch
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 21:06

Re: Ile mogę udźwignąć ??

Post autor: Scrooch » pn sie 22, 2016 12:10

dzięki za odpowiedź :) a jeszcze jedno pytanko, powiedz mi gdzie mogę kupić jakikolwiek narzędzie do rozświetlania mia drogi w np. jaskini ?

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Re: Ile mogę udźwignąć ??

Post autor: einstein13 » pn sie 22, 2016 12:31

W Hexenlore:
* W sklepie z różnościami (lampa czy coś tam było)
* W zadaniu hobbita, który stracił psa w kanałach - dostajesz pochodnię

W Mantarze:
* Nie mam pewności, ale chyba świeca też działa (sklep na południu, w podwórzu kamienicy)
* Może coś u antykwariusza się pojawia od czasu do czasu?
* Ewentualnie poszukaj w sklepie z narzędziami
* Analogiczne zadanie z poszukiwaniami ulubionego zwierzątka powinno być dostępne
* Jest świetlista kula w latarni (do zabrania)

Scrooch
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 21:06

Re: Ile mogę udźwignąć ??

Post autor: Scrooch » pn sie 22, 2016 12:38

w sklepu z różnościami jest świeca ale muszę ją sprawdzić czy zadziała, natomiast kula mi zniknęła bo zostawiłem ją w domu Viktorii i myślałem że jak wiktoria zginie a ja dalej będę miał ten klucz to tak jakby będzie to mój dom.... No i zostawiłem tam kilka ( dobrze, że mało cennych ) na podłodze... no i po kilku dniach zniknęły. Była tam pochodnia ( z zadaniu z hobbita ) oraz świetlista kula :(. A jak kupię świece to jak sprawić aby świeciła ?

3dh
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 03, 2016 17:29

Re: Ile mogę udźwignąć ??

Post autor: 3dh » pn sie 22, 2016 12:41

Jak napisał einstein13. Od siebie tylko dodam, że świeczka (+1 int) nie świeci.

Mustrum_Riddculy
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 28, 2017 15:51

Re: Ile mogę udźwignąć ??

Post autor: Mustrum_Riddculy » pt kwie 28, 2017 17:39

Na kazdy kilogram w ekwipunku nalezy miec 2 kondycji zeby tracic po 1-2 mv na lokacje
To chyba wszystko co chciałem powiedzieć 8)

ODPOWIEDZ