Podstawowe pytania

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

jacol
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 26, 2015 12:22

Podstawowe pytania

Post autor: jacol » wt maja 26, 2015 13:07

Mam kilka pytań:
1. W jaki sposób można zdobyć mieszkanie w Mantarze?
2. W jaki sposób sprzedawać przedmioty? Jest jakaś specjalna komenda? U kogo sprzedawać przedmioty?
3. Co można zrobić ze świętym obrazkiem?
4. Czy jak wezmę przedmiot do ręki to zwiększa się zużycie punktów ruchu?
5. Może stworzyć temat/podforum z pytaniami dla nowicjuszy, dzięki temu nie będą się mieszały wątki poważne z tymi w stylu jak wyjść z areny?

Odyseusz
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 8:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: Podstawowe pytania

Post autor: Odyseusz » wt maja 26, 2015 13:34

1. nabyć jako nieruchomość w dziale nieruchomści.
2. komendą "sprzedaj x" gdzie x oznacza nazwę przedmiotu, np sprzedaj miecz, broń u kowala, zbroja u zbrojmistrza, różnie się nazywają. Warto wpisać komendę "lista" i analogicznie sprzedać to co posiada sprzedawca.
3. można sprzedać w sklepie z artefaktami.
4. nie, chyba, że przedmiot ma taką właściwość, punkty ruchu zmniejszają się wraz ze wzrostem ciężaru przedmiotów na sobie i w plecaku. Można to niwelować trenując kondycję.
5. temat już chyba taki był, ale warto jeszcze przeszukać :) w grze po wpisaniu komendy "pomoc" możesz uzyskać podstawowe informacje np. pomoc sila itp itd

jacol
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 26, 2015 12:22

Re: Podstawowe pytania

Post autor: jacol » wt maja 26, 2015 20:07

Dzięki. A o czym mówią kolory w ekwipunku? Ja mam np czerwony i pomarańczowy/żołty

Gdzie znajduje się skład, gdzieś na zachodzie ma być, gdzie znajdują się ciuchy łazarza (zadanie z biura tajemnic)? Przeszukałem okolice latarni, gildii wojowników, ratusza i nie mogę znaleźć. To jest gdzieś w dzielnicy biedy bardziej na północ?

Czy to normalne, że zawartość dziennika znika po wyłączeniu gry? Bo po załadowaniu sava mam pusty :/

EDIT: znalazłem info o ekwipunku:
viewtopic.php?f=7&t=976

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Podstawowe pytania

Post autor: johnnyknoxville » wt maja 26, 2015 21:01

Skład znajduje się przy Mrocznej uliczce zaraz na północ od Ulicy Radości. Są to północno-zachodnie rejony Mantaru (tam gdzie kręcą się chuilgani, cwaniaki, lumpy i tym podobne elementy).

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Podstawowe pytania

Post autor: Weq » wt maja 26, 2015 23:25

jacol pisze: Czy to normalne, że zawartość dziennika znika po wyłączeniu gry? Bo po załadowaniu sava mam pusty :/
Nienormalne.
Tak to się kończy jak czegoś nie ma w Mantisie, ja nie zawsze nadążam i ogarniam przerzucanie bugów z forum :/
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Odyseusz
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 8:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: Podstawowe pytania

Post autor: Odyseusz » śr maja 27, 2015 7:27

jacol pisze:Dzięki. A o czym mówią kolory w ekwipunku? Ja mam np czerwony i pomarańczowy/żołty

Gdzie znajduje się skład, gdzieś na zachodzie ma być, gdzie znajdują się ciuchy łazarza (zadanie z biura tajemnic)? Przeszukałem okolice latarni, gildii wojowników, ratusza i nie mogę znaleźć. To jest gdzieś w dzielnicy biedy bardziej na północ?

Czy to normalne, że zawartość dziennika znika po wyłączeniu gry? Bo po załadowaniu sava mam pusty :/

EDIT: znalazłem info o ekwipunku:
viewtopic.php?f=7&t=976
Kolory mówią o danej grupie przedmiotów, czerwony mikstury, zielone uzbrojenie, niebieski bodajże broń, biały artefakty.

Co do zadań z BT to zanim zaczniesz proponuję zrobienie sobie mapki Mantaru np w calc'u. Zadania początkowo są tylko w Mantarze i jeżeli ma się własną mapkę to nie trzeba szukać.

ODPOWIEDZ