Wieża śmierci?

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Exubitor
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 07, 2015 1:30

Wieża śmierci?

Post autor: Exubitor » śr maja 13, 2015 20:43

Witam.
Piszę, bo ma problem.
Otóż, jako że mam duszę odkrywcy, zwiedzam sobie jak największy obszar mapy.
Znalazłem (nie powiem gdzie :P ) pewną wieżę. Postanowiłem sprawdzić co znajduje się w jej środku. Niestety po jej przeszukaniu, gdy chciałem wyjść, znalazłem się w zupełnie innym miejscu. Powiem tylko, że był tam trzygłowy pies oraz ciekawa księga ;)
I u mój problem, nie mam pojęcia jak się stamtąd wydostać. Nie działa nawet niebieska miksturka ;/
Oczywiście gra zapisana już po wejściu do wieży...
Oj coś czuję, że Otchłań nie sprzyja osobom lubiącym zwiedzanie (już wcześniej również utknąłem w pewnym miejscu bez wyjścia, wtedy jednak niebieska mikstura okazała się pomocna) :P

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Wieża śmierci?

Post autor: johnnyknoxville » śr maja 13, 2015 21:15

A Lothar zdaje się uprzedzał, że ta niebieska mikstura nie wszędzie działa.
Jak przeglądałem zgłoszenia na Mantisie, to betatesterzy już przerabiali temat tej wieży. Ja tam jeszcze nie trafiłem, ale kiedyś na pewno będę eksplorował te krainki. Tymczasem musisz kombinować jak wrócic w rodzime strony ;)

GZS
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 02, 2015 17:42

Re: Wieża śmierci?

Post autor: GZS » śr maja 13, 2015 21:24

Proponowane rozwiązanie: śmierć z głodu, tylko najpierw się rozebrać. :wink:

Estella
Posty: 123
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 18:23

Re: Wieża śmierci?

Post autor: Estella » śr maja 13, 2015 21:56

A, moja ulubiona wieża.
Tak się zastanawiałam, kiedy ktoś się na nią natknie.

O ile ostatnio nie wkradł się jakiś błąd (nie działająca mikstura to nowość), powinna być możliwość powrotu do miejsca, w którym się ją znalazło.
Trzeba wyjść z wieży w odpowiednim czasie, ponieważ pojawia się ona gdzie indziej w zależności od pory dnia i nocy.

Exubitor
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 07, 2015 1:30

Re: Wieża śmierci?

Post autor: Exubitor » czw maja 14, 2015 0:54

W sumie śmierć załatwia sprawę :P
Tylko, szkoda, całego złota które przepadnie. Człowiek uczy się cały czas. Teraz nauka trzymania złota w banku :D
Dzięki za podpowiedź Estella, spróbuje jeszcze z tą zmianą czasu.

kisiel365
Posty: 136
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 8:42

Re: Wieża śmierci?

Post autor: kisiel365 » czw maja 14, 2015 9:45

Ktoś może kojarzy, gdzie w tematyce RPG pojawił się motyw teleportującej wieży? Gdzieś to już było, ale nie mogę sobie przypomnieć.

Panchobut
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 21:16

Post autor: Panchobut » czw maja 14, 2015 10:00

Wiedźmin i Wieża Jaskółki? Ale to chyba dość częsty motyw. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę ;)

Sekundę. W tematyce RPG.. hmm..

ElegantAndrogyne
Posty: 131
Rejestracja: pt lut 04, 2011 16:45

Re: Wieża śmierci?

Post autor: ElegantAndrogyne » czw maja 14, 2015 10:30

Może nawiązanie do TARDIS? ;)
Kojarzę podobne zjawiska w cRPGach, choć nie dotyczą żadnej wieży.
W Planescape: Torment było chyba parę sytuacji, gdzie jeden portal kieruje do drugiego, ten drugi jest trwały (nie znika) i możesz w niego wejść z powrotem, ale lądujesz zupełnie gdzie indziej niż tam, skąd przychodzisz.
W Falloucie 2 był bug w Krypcie 15: wyjście drabiną na powierzchnie "wyrzucało" Cię w pobliże czerwonej exit grid tj wyjścia z całej lokacji, a nie do zagraconego pokoju z włazem. Poniekąd fajne: targasz sprzęt po bandytach do drabinki, wychodzisz i od razu ładujesz do bagażnika auta ;).

kisiel365
Posty: 136
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 8:42

Re: Wieża śmierci?

Post autor: kisiel365 » pt maja 15, 2015 8:25

W sumie chyba wszystkie wymienione poza bugiem w F2. Dzięki za pomoc, bo nie dałoby mi to spokoju.

ODPOWIEDZ