Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Gdzie można znaleźć katanę? Jak dojść do Dominion? Wejdź i zapytaj, a dowiesz się na pewno. Dział o problemach na które może się natknąć każdy gracz.

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

qyzuqyzu
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 08, 2015 13:03

Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: qyzuqyzu » pt maja 08, 2015 13:09

Witam. Mam pewne pytanie dotyczące najnowszej wersji otchłani. Widzę, że po latach w końcu udało się stworzyć kolejną część. Brawo, Weq.

Przechodząc jednak do sedna - jest może jakaś szczegółowa lista zmian co do poprzednich wersji? Bo na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tak samo. I czy misje też są uzależnione od tego na którym levelu jesteśmy? Jeśli tak to szansa trafienia jakiejkolwiek misji jest dość marna. Chętnie bym pograł w tę część, ale chciałbym mieć jakąś listę zmian, nowe mapy, mechanika (co jaki parametr dokładnie zwiększa, czyli np. inteligencja co 3 punkty zwiększa o 1 sesje ćwiczeniowe o ile dobrze pamiętam z poprzedniej części) itp. Nie mam dużo czasu by rysować je samemu, ale za to chętnie bym pograł nie tracąc czasu na np. rysowanie mapy, albo szukanie misji w każdym levelu przechodząc po całej mapie :P

Wiem, że powinno się to odkrywać samemu, ale niektórzy mogą nie mieć dużo czasu i chcięliby pograć "po swojemu". Jeśli nie ma czegoś takiego to może @Weq byłbyś skłonny mi coś takiego udostępnić na priv? Słowo, że nikomu nie rozpowszechnie :P Choć wiadomo, że i tak nie uwierzysz ;)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: Weq » pt maja 08, 2015 13:58

Skoro piszesz "po latach" to względem której wersji by Cię interesował changelog?
Mapy faktycznie nie udostępnię, zresztą nie mam żadnej robionej "pod graczy".
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

qyzuqyzu
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 08, 2015 13:03

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: qyzuqyzu » pt maja 08, 2015 14:37

Z tego co pamiętam to miałem wersję 1.2 (około 8 lat temu chyba). A ta wersja 1.3 to pamiętam, że już była wtedy, albo nieco później robiona. Jak już było wszystko zrobione to znowuż testy trwały kolejne pare lat. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie jestem z tym na bieżąco.

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: Weq » pt maja 08, 2015 15:45

Ogólnie się zgadza - czyli potrzebujesz changeloga względem 1.2k ? Kiedyś go zacząłem agregować, ale trochę tego było, a mój własny głównie śledził zmiany błędowe, a nie rozwojowe. Spróbuję coś wysmażyć, bo i tak miałem taki plan :)
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

qyzuqyzu
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 08, 2015 13:03

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: qyzuqyzu » pt maja 08, 2015 17:10

Tak. Dzięki z góry ;)

A jeśli da radę to też przydałby się jakiś opis mechaniki o ile masz coś takiego (w sensie, żeby dokładnie wiedzieć do czego służy dany atrybut, albo umiejętność, bo po wpisaniu np. "pomoc inteligencja" chyba nie ma tam sprecyzowania wszystkiego).

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: johnnyknoxville » sob maja 09, 2015 9:13

A czy to nie jest aby wiedza zarezerwowana wyłącznie dla twórcy gry (ewentualnie testerów)? Zasadniczo do wielu zależności można dojść samodzielnie. Np. mądrość decyduje o ilości otrzymywanych co poziom sesji ćwiczeniowych, a inteligencja podnosi efektywność tych sesji (przybywa więcej procent umiejętności po każdej sesji ćwiczeniowej w gildii).

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: Weq » sob maja 09, 2015 12:50

Bez wątpienia można nieznacznie pomoc uaktualnić, ale mechn9iaki nie będę odkrywać. Co do zmian w krainach i no9wych questów - te wolałbym pozostawić graczom, ale ogólnie być może mogę to opisać. Zobaczę jak to wyjdzie ;)
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

johnnyknoxville
Posty: 199
Rejestracja: czw mar 01, 2012 22:08

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: johnnyknoxville » sob maja 09, 2015 15:15

O nowych krainach i questach była wzmianka na poprzedniej wersji strony otchlan.pl
W sumie można by taką informację zamieścić też na nowej wersji strony.
A wogóle Weq - twój podpis na forum zaprasza do karczmy, której nie ma na nowej stronie otchlan.pl, i wypadałoby coś z tym zrobić ;) (pisałem o tym kiedyś na PW do Ciebie).

hobbit1196
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 19:31

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: hobbit1196 » wt maja 26, 2015 17:48

Witam, a jak się teleportować w nowej wersji Otchłani do ogrodu Justyny pod pomnik, kiedyś do tego służyła komenda \, ale w obecnej wersji gry to już nie działa?

ElegantAndrogyne
Posty: 131
Rejestracja: pt lut 04, 2011 16:45

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: ElegantAndrogyne » wt maja 26, 2015 19:27

Nie działa, zostało usunięte. Slash do świątyni zresztą też. Czyniło grę ciut za łatwą ;)

hobbit1196
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 19:31

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: hobbit1196 » sob maja 30, 2015 9:41

O ile mogę zrozumieć, że za komendę / do świątyni robi zażywanie mikstur dostarczonych przez Maga Lothara o tyle nie mogę zrozumieć co trzeba zrobić zamiast komendy \ aby się przenieść do Ogrodu Justyny i nie bardzo rozumiem jak przyjąć quest Bractwo Justyny, bo w poprzednich wersjach było to rozwiązane tak, że na 20 poziomie doświadczenia można było wejść do Ogrodu Justyny, ale nie było tam Ferandera do chwili kiedy się użyło właśnie komendy \, a wówczas Ferander się pojawiał w wejściu do Ogrodu Justyny.

Slashu
Posty: 146
Rejestracja: czw maja 14, 2015 13:15

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: Slashu » sob maja 30, 2015 10:21

W aktualnej wersji nie ma już questa "Bractwo Justyny". Teraz głównym zadaniem jest "Przeznaczenie".

hobbit1196
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 30, 2015 19:31

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: hobbit1196 » sob maja 30, 2015 11:26

A co z pałacem Bractwa Justyny i co z questem Dziecko Grimwalda?

Slashu
Posty: 146
Rejestracja: czw maja 14, 2015 13:15

Re: Pytanie w sprawie zmian w wersji 1.3

Post autor: Slashu » sob maja 30, 2015 11:38

Jeśli chodzi o pałac, to podejrzewam, że już nie istnieje. Jeśli zaś chodzi o "Dziecko Grimwalda" i dostanie się do domu w ogrodzie Grimwalda, to wszystko robi się w ramach jednego zadania "Przeznaczenie". Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

ODPOWIEDZ