Migające okno, brak polskich znaków i mała czcionka.

Forum o problemach związanych z gra lub uruchamianiem gry. Także o programach 'okołootchłaniowych'
sheome
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 28, 2016 13:50

Migające okno, brak polskich znaków i mała czcionka.

Post autor: sheome » wt cze 28, 2016 14:06

Zainstalowałam Odchłań, ale po włączeniu, okno zaczyna się szybko powiększać i pomniejszać. Dzieje się to tylko wtedy, gdy pojawia się tekst. Kiedy sama muszę coś wpisać to jest dobrze. Kolejnym problemem jest zupełny brak polskich znaków i za mała czcionka ( chociaż za każdym razem jak włączam jest innej wielkości). Próbowałam usunąć i zainstalować od nowa, ale to nic nie dało. Można jakoś temu zaradzić?
Windows 7
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (138.21 KiB) Przejrzano 11702 razy

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Re: Migające okno, brak polskich znaków i mała czcionka.

Post autor: einstein13 » śr cze 29, 2016 0:46

Wielkość czcionki możesz ustawić w atrybutach okna:

prawy przycisk myszy na tytuł (ten zielony miecz i "Otch" aż do znaków modyfikujących i zamykających okno) -> właściwości.
W nowym oknie wybierz zakładkę "czcionka" i wybierz rozmiar na przykład 8x12 (ja taki mam) albo 12x16 (jeśli masz odpowiednio duży monitor).

Co do ustawienia strony kodowej (polskich znaków czcionki), to możesz zrobić to używając polecenia w grze: "/cp" plus liczba od 1 do 5 włącznie (popróbuj sobie wszystkie i wybierz to, co działa). Ja mam /cp4, ale jeśli nic nie zadziała, to wpisz /cp3 -> polskie znaki są upraszczane.

sheome
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 28, 2016 13:50

Re: Migające okno, brak polskich znaków i mała czcionka.

Post autor: sheome » śr cze 29, 2016 12:06

Z czcionką już wszystko dobrze, wpisałam /cp3 bo inne nie działały i jest ok, ale pozostaje jeszcze problem tego migającego okna przy pojawianiu się tekstu.

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Re: Migające okno, brak polskich znaków i mała czcionka.

Post autor: einstein13 » śr cze 29, 2016 22:10

Ciężko mi cokolwiek poradzić, gdyż nigdy się nie spotkałem z tego typu problemem. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie?
Co do moich przypuszczeń, to problem leży w kodowaniu znaków w konsoli. Tutaj: http://windows7forum.pl/brak-polskich-z ... any-1928-t jest opisane, co można zrobić/ spróbować/ przetestować/ sprawdzić, żeby mieć pewność, że właściwe kodowanie jest w konsoli. Przewiduję, że jeśli kodowanie zgodzi się z tym, które proponuje otchłań (cp 852).

Dla wyjaśnienia (nie wiem, na ile znasz się na komputerach):
Konsola w systemie windows to program "cmd.exe", który możesz uruchomić na przykład:
start -> wpisujesz cmd -> powinien być pierwszy (lub nawet jedyny) na liście. Otwiera się wtedy okno podobne do otchłani, ale puste. Sama otchłań bazuje na konsoli :)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Migające okno, brak polskich znaków i mała czcionka.

Post autor: Weq » pt lip 01, 2016 22:53

Nie do końca rozumiem z tym zmienianiem się rozmiaru. Zmienia się w których dokładnie momentach?
Weq
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Mantorn
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 25, 2016 9:32

Re: Migające okno, brak polskich znaków i mała czcionka.

Post autor: Mantorn » sob gru 03, 2016 13:55

Podpinam się do tematu. Otóż jak widać na obrazku mam /CP 2 (prubywałem też inne) i polskie znaki mi się wyświetlają, ale nie mogę ich wpisać. Pod spodem mam wpisane literę bez ogonka, a następnie z.

Mantorn
Załączniki
będzie post.png
będzie post.png (68.45 KiB) Przejrzano 11567 razy
Umrzemy, wszyscy umrzemy, a potem alias na zbieranie swoich rzeczy, "wejdź portal" i czas się zemścić. :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Migające okno, brak polskich znaków i mała czcionka.

Post autor: Weq » sob gru 03, 2016 18:09

To niestety ograniczenie konsoli, którego na razie nie udało mi się obejść. Ale Otchłań "rozumie" polecenia bez ogonków.
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

ODPOWIEDZ