Popsułem samouczek?

Błędy wszelkiego rodzaju znalezione w wersji 1.3 czyli aktualnie dostępnej wersji

Moderator: dEmoraliZator

DyzeGe
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 0:14

Popsułem samouczek?

Post autor: DyzeGe » wt kwie 14, 2015 22:51

Witam serdecznie.
Nie chce robić zbytnio hałasu, ponieważ nie jestem pewien tego ale w trakcie samouczka gdy jestem z Lotharem w kuźni, on każe mi sprawdzić komendy: umiejętności oraz lista aby kupić broń. Ja jako cwaniak od razu kupiłem miecz. Po tym nie można w żaden sposób(ponawianie podanych komend, wyjscie wejscie itd.) wrócić do samouczka. Mag zostaje już chyba do końca w kuźni a ja mogę sobie latać po całym mieście.
P.S
Zastanawiam się jak można usunąć save? Szukałem gdzie mogą być zapisane, ale jakoś nie znalazłem. Dobrym rozwiązaniem byłoby możliwość ich edycji z pozycji menu.
Pozdrawiam, DyzeGe.

@edit
Na koniec samouczka idę do kukły by się z nią zmierzyć i.. zginąłem. Troszkę się zdziwiłem bo to przecież samouczek. Rozumiem, że pewnie jest to losowe, ale czy nie jest to czasem zbyt drastyczne dla początkującego?

sajanpunk
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:02

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: sajanpunk » śr kwie 15, 2015 0:48

A ja mam inne obiekcje co do samouczka. Po zaniesieniu 3 listów można zagadać do maga że się zadanie wykonało w nieskończoność, dzięki czemu możemy sobie zwielokrotnić nieco złota w kieszeni.

Diabl0
Posty: 123
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 23:14

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Diabl0 » śr kwie 15, 2015 1:47

Ja samouczek popsułem ze trzy, czy cztery razy. Stwierdziłem jednak, że po prostu zacznę grę od nowa, i tym razem przejdę go porządnie, to jest najszybsza opcja, zwłaszcza, że jakoś specjalnie daleko się w tej grze nie zaszło. :)

Co do save'ów, to znajdują się one w katalogu z grą, w folderze "zapisy", nic prostszego. :)
Dodam od siebie, iż pracuję nad zewnętrznym programem pozwalającym na wykonywanie odrębnych stanów zapisu i umożliwiającym powrót do wcześniejszych wydarzeń. :) Może jeżeli uda mi się go ukończyć, a administracja nie będzie miała nic przeciwko, to podzielę się nim na forum, (oczywiście z otwartym kodem). :)
sajanpunk pisze:A ja mam inne obiekcje co do samouczka. Po zaniesieniu 3 listów można zagadać do maga że się zadanie wykonało w nieskończoność, dzięki czemu możemy sobie zwielokrotnić nieco złota w kieszeni.
O jakich listach mówisz, bo jestem ciekaw? :)

sajanpunk
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:02

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: sajanpunk » śr kwie 15, 2015 1:56

Miasto krasnoludów po rozpoczęciu mag lothar czeka na ciebie w karczmie. Po rozmowie z nim czy nie ma dla ciebie jakiejś roboty zaproponuje Ci zaniesienie listów do bosmana, króla i kapitana strażników. Po wykonaniu i powrocie otrzymujesz 20 sztuk złota. Tyle że jak raz się zgłosisz to opcja ta nie znika za drugim i następnym razem.

Diabl0
Posty: 123
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 23:14

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Diabl0 » śr kwie 15, 2015 2:08

Rozumiem, to pewne ma coś wspólnego ze startową rasą w takim razie. :)

Estella
Posty: 123
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 18:23

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Estella » śr kwie 15, 2015 9:43

Witam.

Jeśli ktoś na początku pospieszy się z kupnem broni i utknie w samouczku, to można go w tym przypadku oszukać wpisując samo "kup", bez podania przedmiotu i wtedy samouczek ruszy dalej.
To samo dotyczy dobywania broni, jeśli się to zrobiło za wcześnie.

Samouczek składa się z dwóch części.
Pierwsza zaczyna się po starcie gry i kończy wylądowaniem przed świątynią po zażyciu mikstury.
Później można zagadać Lothara w karczmie i zapytać "Czy jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć?"
On wtedy poprosi gracza o dostarczenie listów do różnych osób, które trzeba odszukać w mieście.

Pozdrawiam.

Diabl0
Posty: 123
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 23:14

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Diabl0 » śr kwie 15, 2015 10:43

W takim razie mój Lothar utknął przed Areną. :P Zabiłem kukłę, poszedłem do niego zagadać, powiedziałem mu, że mi się znudziła arena, a ten tylko odparł, że mogę sobie iść poszukać innych zadań i tyle. :)

Estella
Posty: 123
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 18:23

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Estella » śr kwie 15, 2015 10:49

Jeśli dobrze pamiętam, po zabiciu kukły trzeba wpisać "dane", następnie pojawi się tekst, że Lothar czeka na ciebie przy wyjściu.
Lothara nie będzie, ale naganiacz skieruje do banku.

Diabl0
Posty: 123
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 23:14

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Diabl0 » śr kwie 15, 2015 10:54

Dzięki wielkie, właśnie pomyślałem, że coś z tą kukłą zrobiłem źle, wróciłem do niej i ponownie pojawił się samouczek. :)

Diabl0
Posty: 123
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 23:14

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Diabl0 » śr kwie 15, 2015 11:13

No i znowu problem ;(

Tym razem próbowałem podążać za samouczkiem, Lothar kazał mi wejść do banku, tam miałem spojrzeć na tabliczkę i koniec. Wpłacanie ani wypłacanie pieniędzy nie posuwa nic na przód, to samo w biurze tajemnic :(

Estella
Posty: 123
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 18:23

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Estella » śr kwie 15, 2015 11:19

Upewnij się, że masz pobraną najnowszą wersję Otchłani (69 obecnie).
W tej wersji błąd z zatrzymaniem się samouczka po wyjściu z banku został poprawiony.

Diabl0
Posty: 123
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 23:14

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Diabl0 » śr kwie 15, 2015 11:23

Mam 68, czyli to pewnie to. :)
Czy o tym gdzieś jest napisane, czy to po prostu trzeba wiedzieć? :)

Estella
Posty: 123
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 18:23

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Estella » śr kwie 15, 2015 11:52

Na głównej stronie Otchłani jest podany numer wersji do pobrania.

Diabl0
Posty: 123
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 23:14

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: Diabl0 » śr kwie 15, 2015 12:02

Rozumiem. Przydałby się jakiś temat na forum o bugfixach. :)

ElegantAndrogyne
Posty: 131
Rejestracja: pt lut 04, 2011 16:45

Re: Popsułem samouczek?

Post autor: ElegantAndrogyne » śr kwie 15, 2015 15:45


ODPOWIEDZ