Udane parowanie - strata hp

Błędy wszelkiego rodzaju znalezione w wersji 1.3 czyli aktualnie dostępnej wersji

Moderator: dEmoraliZator

nojro
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 22, 2015 19:09

Udane parowanie - strata hp

Post autor: nojro » sob maja 23, 2015 12:42

Witam

Mimo że paruję cios wroga np. "ciężko rani ciebie ale udaje ci się je sparować" to i tak zostają mi odebrane punkty hp (na oko tyle ile by mi zostało odebranych jak bym nie sparował uderzenia).

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Udane parowanie - strata hp

Post autor: Weq » sob maja 23, 2015 13:40

Tak, sformułowanie jest niefortunne pomyśle nad lepszym. Chodzi o cios który został przyjęty częściowo na broń i jego efekt jest zmniejszony. Parowanie to faktycznie całkowite odbicie w zasadzie...
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

admate
Posty: 194
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 19:38

Re: Udane parowanie - strata hp

Post autor: admate » sob maja 23, 2015 14:51

Mi się wydaję, że można rozgraniczyć na "zablokowanie ciosu" i "sparowanie ciosu". Zablokowanie to 0 obrażeń, a sparowanie to w zależności od poziomu wyćwiczenia umiejętności (np. zmniejszamy obrażenie spowodowane przez cios o 20% lub 50% itd.). Jak np. w boksie zawodnik zablokuje cios, przyjmie go na rękawicę to nic mu się nie dzieje, a jak lekko tylko sparuje cios rękawicą (że rękawica przeciwnika nie trafi go w szczękę tylko prześlizgnie się po głowie lub policzku to siła ciosu jest mniejsza, ale jednak jakaś tam jest i jakieś obrażenie może powstać).

ODPOWIEDZ