Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Błędy ze wszystkich wersji i nie tylko, zarówno techniczne jak i koncepcyjne.

Moderator: dEmoraliZator

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: Aurea » pt wrz 25, 2020 2:44

Przez przypadek wpisałem komende "wk" i otrzymałem bardzo długi ciąg liczb. :shock: Pytanie kieruję do Weq'a, gdyż zżera mnie ciekawość co takiego oznacza ten tajemniczy komunikat... :D
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

kerul
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 01, 2018 0:27

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: kerul » pt wrz 25, 2020 2:50

Przepraszam za offtop, ale nie mogę się powstrzymać. Wchodzi człowiek o 2:45 na forum Otchłani a tu jeszcze ciepły post sprzed minuty! Ciekawe czy jakbym wpuścił dziecko przed klawiaturę to odkryłby jeszcze jakieś komendy, bo cuda czasem mu wychodzą jak bije w klawiaturę :D

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: Aurea » pt wrz 25, 2020 3:21

Hahaha xd Przed chwilą w ogóle ktoś nowy się zalogował i też odpisał na dwóch tematach po pierwszej w nocy xd Co do komend to bardzo możliwe, że dziecko znalazłoby kolejne takie smaczki waląc w klawiaturę. Swoją drogą to całkiem creepy - słucham sobie soundtracku z Diablo 2 i nagle wyskakuje mi ciąg liczb na pól ekranu - jest druga w nocy i jest ciemno w moim pokoju xd Weq najwidoczniej przygotował jump scary w postaci cyfr z matrixa po wpisaniu niekonwencjonalnych komend hahahah xdddd
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

kerul
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 01, 2018 0:27

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: kerul » pt wrz 25, 2020 3:33

Jump scary w grze tekstowej, genialne :D Nie mam przy sobie sprzętu żeby odpalić grę bo teraz mnie kusi żeby to sprawdzić...

Awatar użytkownika
Aurea
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 31, 2020 1:31

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: Aurea » pt wrz 25, 2020 3:35

Wszystko dzieje się w naszej wyobraźni, o to chyba tu chodzi co nie? :D
WSZYSTKO tworzy w swoim nieskończonym umyśle niezliczone Wszechświaty, które istnieją przez eony
czasu – a jednak dla WSZYSTKIEGO tworzenie, rozwój, upadek i śmierć miliona Wszechświatów dzieje się w
mgnieniu oka”
Kybalion.

kerul
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 01, 2018 0:27

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: kerul » pt wrz 25, 2020 3:43

A w rzeczy samej, nie zaprzeczam, że da się wystraszyć czytając pojawiający się tekst, zwłaszcza gdy coś trzyma nas w napięciu. Ale jakoś tak popatrzyłem na to z perspektywy i zobaczyłem siebie przed komputerem, cisza jak makiem zasiał, co jakiś czas słychać tylko leniwy klik kolejnych klawiszy, a nagle w oknie konsoli plumka mi kolejna linijka tekstu, ja odskakuję przerażony od biurka, albo uderzam w monitor :D

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: Weq » pt wrz 25, 2020 23:26

Ciesz się, że się dobrze bawicie :D
Na oko to numery mobów w danej krainie.
Miałem parę komend do "debugowania" choć można je też nazwać cheatami. Ta akurat służy tylko do podglądu danych w grze...
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

kerul
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 01, 2018 0:27

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: kerul » ndz wrz 27, 2020 18:06

Tak z czystej ciekawości, czy każde „specjalne” komendy dają jakiś feedback po ich wprowadzeniu? Zastanawiam się po prostu czy da się aktywować jakieś funkcje nie będąc tego świadomym.

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: Weq » ndz wrz 27, 2020 21:34

Nie każda, choć zdecydowana większość. Ale nawet bez "feedbacku" raczej nie psują.
Piszę "raczej", bo już tak słabo pamiętam kod Otchłani I, że nie dam sobie ręki uciąć. Z tego co przejrzałem na szybko teraz, to jest jak wyżej.
Natomiast - tajne komendy nie podlegają skracaniu, więc trzeba je wpisać dokładnie tak jak brzmią, a na to szansa jest mała :P
Weq
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Awatar użytkownika
beluosus
Posty: 451
Rejestracja: śr cze 23, 2004 15:39
Lokalizacja: Acheront
Kontakt:

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: beluosus » pn wrz 28, 2020 18:26

Z takich "kodów" polecam qqw. :D Mam nadzieję Weq, że się nie obrazisz za udostępnianie takich ściśle tajnych danych. ;)
Na każdą świętość jest bluźnierca
Na każdą Otchłań - spojrzenie wzwyż
Na każdą boskość - Krzyż

Awatar użytkownika
Ivar Łucznik
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 04, 2019 1:00

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: Ivar Łucznik » pn wrz 28, 2020 20:50

Aha... za chwilę obudzi się armia matematyków/spiskowców/kryptologów/statystyków/prepersów/jasnowidzów, którzy swego czasu rozpracowali kryptę w drodze do Skulldust i rozkręcą Weqowi grę na śrubki... ;)
"Mój sekret celności? - Praktyka" - Simo Häyhä

kerul
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 01, 2018 0:27

Re: Dziwny ciąg liczb po wpisaniu komendy

Post autor: kerul » śr wrz 30, 2020 6:06

Dzięki Weq za odpowiedź. Oj chyba trzeba będzie pozmieniać kody w Otchłani 2 :D

ODPOWIEDZ