Wersja DOS na Androidzie

Błędy ze wszystkich wersji i nie tylko, zarówno techniczne jak i koncepcyjne.

Moderator: dEmoraliZator

Elenorsar
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 27, 2016 14:34

Re: Wersja DOS na Androidzie

Post autor: Elenorsar » wt mar 01, 2016 17:10

No tak, ja na windows 8 mam bez problemu tą samą wersję. W sumie te błędy co wyłapałem to udało mi się tylko dzięki porównaniu jednej i drugiej platformy, inaczej nawet nie wiedziałbym gdzie iść.

No cóż, obecnie pozostaje mi czasem pograć sobie na PC, a gra wciągająca, fajne jest też to, że samemu trzeba sobie mapkę rysować.

Taracair
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 9:23

Re: Wersja DOS na Androidzie

Post autor: Taracair » pt mar 11, 2016 22:51

Prowadziłem sporo rozmów z Tonym, stworzycielem apki Magic DosBox (chyba najlepsza tego typu) i, po wielu próbach, doszedł do wniosku że to samo dzieje się na Linuxowym dosboxie. Po prostu ten typ tak ma, a że Android to nieco inny Linux to właśnie w ten sposób się zachowuje. Próbowaliśmy wielu rzeczy, łącznie z odpalaniem jakiegoś dodatkowego pliku polega.exe który miał pomóc z czcionkami. Stanęło na tym:
Hello,

one more time sorry. Maybe good way is to ask on dosbox forum. There are people who solved various dos situations. But if you'll ask then write that you have problem on linux (ubuntu) with version 0.74. It's the same, because android is linux based and has the same problems. For some reason people around dosbox don't help if you ask for help for unofficial releases - and does not matter whether is free or payed.
Gdyby kogoś interesowała dalsza zabawa w tym temacie mogę przesłać całą korespondencję. Życzę powodzenia, ja daje sobie siana.

ODPOWIEDZ