Anshert - Gra webowa

Dział dotyczący strony głównej otchlan.pl, roznaitych fan-stron oraz działania tego forum

Moderator: dEmoraliZator

Gharllz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 18, 2019 9:33

Anshert - Gra webowa

Post autor: Gharllz » czw kwie 18, 2019 9:35

Cześć,

Z góry przepraszam, jeżeli nie tolerujecie reklamy w takiej formie.

Słowem wstępu chciałbym Ci przedstawić nasz projekt. Swego czasu uwielbiałem grać w gry webowe - Vallheru, Ogame, Plemiona itp. Największy sentyment pozostał mi jednak z gier Vallheru. Te jednak obecnie (nie oszukujmy się) - umarły i okres ich świetności dawno minął. Dodatkowo silnik tej gry nie należy również do wybitnych. Dużo błędów, zawiły kod i bardzo stary projekt.

Jaki jest nasz cel? Zaprojektować taką grę kompletnie od zera. Chcemy inspirować się Vallheru ale chcemy przede wszystkim stworzyć własną wizję takiej gry. Potrzebujemy każdego: programistów, projektantów, grafików, pomysłodawców, pisarzy, osób które będą nas inspirować ale przede wszystkim ludzi z wyobraźnią oraz chęcią do uczestniczenia we wspólnej zabawie! Bo to w tym wszystkim jest najważniejsze - utworzyć coś co będzie bawić nas i innych.

O mnie słów kilka. Jestem programistą. Jeszcze kilka lat temu nie byłbym w stanie pociągnąć tak dużego projektu ze sobą, teraz czuję się na siłach. Niestety nie mogę być cały czas jedynym twórcą, człowiekiem orkiestrą bądź człowiekiem renesansu. Warto mieć wsparcie innych ludzi oraz poczuć, że projekt może bawić innych ludzi (to na prawdę motywuje dalej!).

Uważasz, że twoje umiejętności są nie wystarczające? Uważam, że każdy znajdzie miejsce dla siebie! Serio potrzebujemy każdego, chociażbyś miał być pomysłodawcą czy osobą która będzie nas inspirować. Może jesteś programistą i obawiasz się, że nie dasz rady? Spróbuj! Jesteśmy tutaj po to żeby się wspólnie bawić oraz żeby się wspólnie uczyć.

Kiedy premiera, prezentacja wstępnych wersji? Odpowiedź jest prosta: wtedy i tylko wtedy gdy gra będzie odpowiednio gotowa! Nie chce żadnego pośpiechu. Chcę żeby gra była zrobiona porządnie, bez pośpiechu i przy dobrej zabawie.

Czy mogę coś zarobić? Jest to projekt nie komercyjny a co więcej w odpowiednim momencie będę musiał wyłożyć coś z własnej kieszeni. Nie mogę pozwolić sobie na wygenerowanie dodatkowych kosztów w zamian za czyjąś pomoc. Jeszcze raz powtórzę - jedyne co mogę Ci zaoferować to dobrą zabawę i rozwój własnych umiejętności.

Tymczasowe forum:
http://www.anshert.oxn.pl/

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Anshert - Gra webowa

Post autor: Weq » sob kwie 20, 2019 18:41

To rozumiem, w myśl, że łatwiej prosić o przebaczenie niż o zgodę ;)
W drodze wyjątku zostawiam, ale żeby mi to było przedostatni raz.
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Awatar użytkownika
Pioxis
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 14, 2016 14:07

Re: Anshert - Gra webowa

Post autor: Pioxis » pn wrz 09, 2019 13:35

Coś wygasła ta stronka tymczasowego forum.

noHuman
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 07, 2019 10:54

Re: Anshert - Gra webowa

Post autor: noHuman » sob gru 07, 2019 11:15

Ok, powiedzmy że jestem programistą i optymistycznie że mam czas. Skoro nic nie zarobie a nawet dopłacę to kod i treść gry będzie pewnie na licencji AGPL i CC+NC ??

ODPOWIEDZ