Opcja ulepszania ekwipunku

Jeśli masz pomysł na krainę, postać, umiejętność, daj znać o swoim pomyśle, może ktoś go twórczo rozwienie.

Moderator: dEmoraliZator

Ethard
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 09, 2016 21:17

Opcja ulepszania ekwipunku

Post autor: Ethard » śr lis 09, 2016 21:55

Wzmocnienie broni, albo pancerza maksymalnie do +3 (+1 do obrażeń z każdym ulepszeniem, w przypadku zbroi +1 do obrony rzecz jasna)
Ale za to materiały do ulepszenia mogłyby bardzo rzadko występować, a koszt ulepszenia u kowala był wysoki. :D

filozof
Posty: 42
Rejestracja: pn sie 24, 2015 0:18

Re: Opcja ulepszania ekwipunku

Post autor: filozof » sob lis 12, 2016 15:02

jestem za

Jakop
Posty: 98
Rejestracja: śr lip 20, 2016 16:40

Re: Opcja ulepszania ekwipunku

Post autor: Jakop » sob lis 12, 2016 18:34

A moze... TWORZENIA ekwipunku :D
w sensie ze umiejętnośc kowalstwo i jak sie znajdzie schemat to mozna u kowala wykuc np. miecz
tym samym wzrastalaby umiejetnosc kowalstwa
samej umiejętności dowiedziec by sie mozna (zeby nie bylo za latwo od krasnoluda w Hexenlore) albo u kazdego kowala
o, i moznaby u kowali rowniez kupic schemat :)
Ulepszanie ekwipunku jak najbardziej :)
Co myslicie?
Wiem Weq ze troche pracy by bylo przy tym (bo i surowce trzeba by bylo dorobic) ale dzialaloby to na zasadzie eliksirow ze kowadlo i dodajemy potrzebne rzeczy ;)

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Opcja ulepszania ekwipunku

Post autor: Weq » czw lis 17, 2016 0:03

Eee...nope.
Zdziwisz się, ale jednym z minusów silnika O. są statyczne przedmioty. Nie da się im zmieniać współczynników (wiem wiocha trochę ;) )
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

Jakop
Posty: 98
Rejestracja: śr lip 20, 2016 16:40

Re: Opcja ulepszania ekwipunku

Post autor: Jakop » czw lis 17, 2016 19:23

No prosze, kolejna ciekawostka :D
Czy ja wiem czy to od razu wiocha :P
Moze to i lepiej bo jest troche magii w szukaniu lepszej broni i pancerza :)
No i przynajmniej nie bedzie czegos w stylu "szjaa wydalem tyle piniendzy na ulepszenie topora a z tego goscia o wiele lepszy miecz wypadl" :P
Ale sam pomysl jest fajny ;)

Ethard
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 09, 2016 21:17

Re: Opcja ulepszania ekwipunku

Post autor: Ethard » czw gru 01, 2016 16:44

Weq, a możne da się ominąć ten problem. Mianowicie przy ulepszeniu, z ekwipunku zostaje usunięty przedmiot, a zastąpiony jest innym, tym ulepszonym. Takie wymienianie przedmiotów, dałoby iluzję wzmacniania. W praktyce wyglądałoby to tak.
1.Ulepszam miecz
2.Znika z ekwipunku
3. W inwentarzu pojawia się miecz +1

Jakop
Posty: 98
Rejestracja: śr lip 20, 2016 16:40

Re: Opcja ulepszania ekwipunku

Post autor: Jakop » czw gru 01, 2016 20:54

A wiecie co... Po co komu te +1 ulepszenie? XD
Trzeba szukać, zabijać moby i szukac lepszej broni co by miala różnice większa o np 6 obrazen to już jest zacne ulepszenie :P

Awatar użytkownika
Weq
Posty: 1497
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 18:54

Re: Opcja ulepszania ekwipunku

Post autor: Weq » sob gru 03, 2016 18:07

Ethard pisze:Weq, a możne da się ominąć ten problem. Mianowicie przy ulepszeniu, z ekwipunku zostaje usunięty przedmiot, a zastąpiony jest innym, tym ulepszonym. Takie wymienianie przedmiotów, dałoby iluzję wzmacniania.
I dokładnie tak jest zrobiony bukła półpełny. Ale to są tylko 4 stany, więc 4 przedmity.
A ogólnie ulepszanie pozwalałoby (powinno kmoim zdanie) na pełną dowolność co ulepszać i przedmiotów by się namnożyło.
Natomiast w "Backlogu" leży opcja, żeby przynajmniej ok 10-30 przedmiotów (broni) dało się poprawić, w sensie jednorazowej i jednokierunkowej zmiany np u kowala. Np "bardziej zabójcza katana".
http://www.otchlan.pl - zapraszam do Otchłani.

ODPOWIEDZ